MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa pierwszy etap remontu siedziby Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie [ZDJĘCIA,, WIDEO]

Redakcja
Wideo
od 16 lat
Podzielone na etapy prace zaplanowane aż do 2029 roku związane są z przystosowaniem teatru do przepisów ochrony przeciwpożarowej. Trwają także przygotowania do budowy Nowej Sceny.

Jolanta Rozmus, pełnomocnik dyrektora ds. inwestycji w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie mówi, że w pierwszym etapie prace związane są z palowaniem fundamentów oraz wykonaniem płyty dociskowej. Mają one wzmocnić fundamenty budynku Dużej Sceny, gdzie znajdują się także stolarnia, malarnia, garderoby, portiernia, wejście służbowe.

- Aktualnie trwa palowanie - mówi. - Przed nami jeszcze prace elektryczne i związane z pomieszczeniami sanitarnymi. Zakres robót ograniczony jest terminowo.

Kończy się 30 września, co jest związane z rozpoczynającym się w październiku sezonem artystycznym. We wrześniu aktorzy będą grali spektakle gościnnie, poza Rzeszowem.

Teatr zapłaci za wykonanie tego etapu przebudowy ponad 2,6 ml zł. Pieniądze te pochodzą z dotacji celowej z budżetu Województwa Podkarpackiego. Wykonawcą robót jest firma Rembud. Jolanta Rozmus dodaje, że kolejny etap prac w ramach dostosowania budynku do przepisów PPOŻ ruszy w przyszłym roku i potrwa od czerwca do września 2024 r., a finał - w 2029.

Budynek Nowej Sceny

Pisaliśmy, że na sąsiedniej działce, którą teatr posiada w wieczystym użytkowaniu, od strony alei Cieplińskiego, powstanie nowoczesny budynek Nowej Sceny. W tym segmencie znajdzie się też miejsce dla młodej sceny, sali prób, zaplecza technicznego, pomieszczeń administracyjnych, szatni, foyer, stanowisk biletowych, pokoi gościnnych, bufetu, portierni, garderób, archiwum zakładowego. Będzie to też fantastyczna przestrzeń ekspozycyjna dla dzieł prof. Józefa Szajny, czyli dla Szajna Galerii.

Obiekt ma mieć cztery kondygnacje nadziemne i jedną podziemną. Jego kubatura to około 18 tysięcy metrów sześciennych. Widownia Nowej Sceny będzie tak skonstruowana, aby mogła pomieścić 180 - 200 widzów. Dodatkowo powstanie odrębny budynek magazynowy.

Na jakim etapie jest ta inwestycja?

- Kontynuowane są prace projektowe - mówi pełnomocnik dyrektora ds. inwestycji w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie.

Firmę, która wykona dokumentację projektową udało się wybrać latem zeszłego roku.

Budowa Nowej Sceny może być sfinansowana w ramach nowego Regionalnego Programu Operacyjnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027. Kwota przewidziana na dofinansowanie dla teatru to ponad 56 mln zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Trwa pierwszy etap remontu siedziby Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie [ZDJĘCIA,, WIDEO] - Nowiny

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto