Sukcesy zespołów tanecznych z Rzeszowa

RO
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Polskapresse
Podczas odbywających się Krajowych Mistrzostwach International Dance Organization Show Dance w Szamotułach k. Poznania, Rzeszów reprezentowały zespoły z Młodzieżowego Domu Kultury - "T-8" i "Kornele" i odniosły tam sukces.

Maluszki z "T-8" zdobyły tytuł Mistrza Polski (I miejsce oraz złoty medal w formacji do lat 11) podbijając serca sędziów i publiczności układem "Kacze zaloty". Mini formacja maluszków dzielnie wywalczyła IV miejsce w kat. do 11 lat z układem "Szalone pszczoły".

Średnia grupa "Korneli" układem "Pierwszy na mecie" w kat. 12 - 15 lat, również zdobyła tytuł Mistrza Polski i złoty medal, a grupa "T-8" z układem "Tajemnica sezamu" zdobyła w tej kategorii IV miejsce.

Najstarsze dziewczęta z "T-8" zahipnotyzowały układem "Selekcja" i w kat. powyżej 16 lat zdobyły srebrny medal i uzyskały tytuł Wicemistrza Polski.

Cała rzeszowska reprezentacja uzyskała nominację na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Petz na Węgrzech, a medalistki dostały awans do Mistrzostw Świata w Riesie w Niemczech.

Choreografami zespołów są Panie: Dorota Jandziś (T-8) oraz Marta i Magda Mucha (Kornele).

Źródło: rzeszow.pl