Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rzeszów. Historia i fantastyka na żywo. Spotkanie z Jackiem Komudą i Robertem M. Wegnerem w ramach literackiego festiwalu Międzysłów Karpat

OPRAC.: wt
Jacek Komuda i Robert M. Wegner bedą gośćmi drugiego spotkanie w ramach Literackiego Festiwalu Teatru Siemaszkowej MIĘDZYSŁÓW KARPAT. Odbędzie się 20 czerwca o godz. 19 w Kinie Zorza (Sala Czerwona do projekcji studyjnych).

Po doskonale przyjętym spotkaniu z Jurijem Andruchowyczem i Tomaszem Grzywaczewskim, które odbyło się 7 czerwca i otworzyło Międzysłów Karpat, Teatr im. Wandy Siemaszkowej zaprasza na kolejne pt. „Historia i fantastyka na żywo”, podczas którego widzowie będą mieli okazję spotkać się z Jackiem Komudą i Robertem M. Wegnerem.

Jacek Komuda to prozaik, publicysta oraz współautor scenariuszy gier komputerowych i planszowych. Na swoim koncie ma współpracę z magazynami „Gamestar”, „Click!”, „Komputer Świat Gry” oraz czasopismem „Magia i Miecz”. Obecnie publikuje felietony w tygodniku „Do Rzeczy”. Zaczynał od krótkich form – debiutował w 1991 roku na łamach „Nowej Fantastyki” opowiadaniem „Czarna cytadela”; kolejne były publikowane również w pismach „Voyager. Almanach Grozy i Fantastyki”, „Złoty Smok”, „Fenix”. W 1999 roku została wydana jego pierwsza książka – zbiór opowiadań „Opowieści z Dzikich Pól”. Za powieść „Galeony wojny” w 2009 roku otrzymał Nagrodę im. Leonida Teligi, w tym samym roku był także nominowany do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego za książkę „Diabeł Łańcucki”.

Robert M. Wegner rozpoczął przygodę pisarską w 2002 roku publikując w 19. numerze miesięcznika „Science Fiction” opowiadanie zatytułowane „Ostatni lot Nocnego Kowboja”. Jego debiutem książkowym był wydany w 2009 roku zbiór opowiadań fantasy pt. „Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ–Południe”, którego kontynuacją był wydany w 2010 roku drugi tom „Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód–Zachód”. W 2012 roku na rynek trafiła pierwsza powieść osadzona w zarysowanych wcześniej realiach Meekhanu zatytułowana „Niebo ze stali”. Laureat licznych nagród literackich, m.in. Nagroda Fandomu Polskiego imienia Janusza A. Zajdla, Srebrnego Wyróżnienia, przyznanego przez Jury Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, nagrody Sfinks. Jego książki przetłumaczono na język czeski, rosyjski i ukraiński. Najbardziej znany jest z cyklu fantasy „Opowieści z meekhańskiego pogranicza” obejmującego jak na razie dwa tomy opowiadań i trzy powieści, jednak na koncie ma również szereg opowiadań zaliczanych do nurtu SF, publikowanych w czasopismach „Science Fiction”, „Science Fiction, Fantasy&Horror” oraz kilku antologiach książkowych.

POLECAMY QUIZ:Czy znasz wszystkie rzeszowskie ulice?

Spotkanie „Historia i fantastyka na żywo” odbędzie się już 20 czerwca o godz. 19 w Kinie Zorza (Sala Czerwona do projekcji studyjnych), poprowadzi je Katarzyna Wójcik – dziennikarka literacka, redaktorka, copywriterka (publikuje m.in. w „Nowych Książkach” i miesięczniku „Kraków i Świat”, współprowadzi program literacki „Gadające Głowy” w TVP Bydgoszcz), a fragmenty książek zaproszonych autorów przeczyta aktor Teatru im. Wandy Siemaszkowej – Józef Hamkało.

W ramach współpracy z siecią Księgarni Nova, podczas wszystkich spotkań festiwalowych możliwy będzie zakup książek zaproszonych autorów ze specjalnym rabatem.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenie do odebrania w Dziale Sprzedaży i Marketingu Teatru im. Wandy Siemaszkowej.

mat. prasowe
od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto