MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Uroczystość Bożego Ciała w Parku Sybiraków w Rzeszowie odbędzie się XXII Koncert Jednego Serca Jednego Ducha!

Patrycja Reszko
Patrycja Reszko
Koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie to wielkie wydarzenie religijno-kulturalne.
Koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie to wielkie wydarzenie religijno-kulturalne. Piotr Babisz, https://jednegoserca.pl/
Tradycyjnie, w Uroczystość Bożego Ciała odbędzie się Koncert Jednego Serca Jednego Ducha. Będzie to już XXII edycja tego wydarzenia. W czwartek, 30 czerwca do wspólnego śpiewu, modlitwy, tańca i uwielbienia Boga w Parku Sybiraków w Rzeszowie będzie zachęcać kilkudziesięciu znanych i cenionych muzyków.

Wielkie wydarzenie religijno-kulturalne

Koncert Jednego Serca Jednego Ducha 2024 rozpocznie się o godz. 19.00. Wiele tysięcy gości z kraju i zagranicy spotka się w uroczystość Bożego Ciała na Koncercie Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie, a do wspólnego śpiewu, modlitwy, tańca i uwielbienia Boga będzie ich zachęcać kilkudziesięciu znakomitych muzyków.

Organizatorzy powitają wielu gości, m.in. z USA i Australii, potem, do godz. 19.30 podkarpacki zespół „Sezon na Czereśnie” zagra support. Po supporcie rozbrzmi główny koncert w wykonaniu chóru oraz orkiestry „Jednego Serca Jednego Ducha”, zespołu „New Life” oraz solistów. Koncert potrwa do ok. godz. 22.30-22.45.

Wystąpi wielu artystów reprezentujących różne nurty muzyki, od chrześcijańskiej po world music, etno, folk i jazz, którzy będą animować zebranych do wspólnego śpiewu, modlitwy, tańca i oddawania czci Bogu.

Jest to aż kilkadziesiąt nazwisk, wśród których są między innymi członkowie muzykujących rodzin Cudzichów i Pospieszalskich, ale na pewno warto wspomnieć o artystach, którzy po przerwie wracają na rzeszowski koncert, czyli o ulubieńcu młodych, raperze o. Stanie Fortunie z Harlemu w Nowym Jorku, i jazzowej wokalistce Beacie Bednarz.

W Rzeszowie w tym roku wystąpi po raz pierwszy mieszkający w Polsce syryjski kompozytor dr Wassim Ibrahim (gra na lutni arabskiej). Będą też znakomici instrumentaliści perkusyjni, czyli dobrze zadomowieni w naszym kraju Syryjczyk Adeb Chamoun i Meksykanin Thomas Celis Sanchez, a także ceniona wokalistka grup „owca” i „Dikanda” Kasia Bogusz.

Wydarzenie, jak co roku poprowadzi pomysłodawca Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha, perkusista „Skaldów” i świecki rekolekcjonista Jan Budziaszek, a kierownictwo muzyczne będzie sprawował multiinstrumentalista Marcin Pospieszalski. Natomiast Hubert Kowalski pokieruje jako dyrygent chórem i orkiestrą „Jednego Serca Jednego Ducha”.

Koncert będzie transmitowały przez internet dwie telewizje, TV Trwam i EWTN Polska.

Wspólny śpiew, wspólna modlitwa i wspólne granie, żadnych solowych występów i fajerwerków, które by nas upodabniały do innych wydarzeń muzycznych – mówi organizator ks. Andrzej Cypryś.

Koncert jest bezpłatny. Jednocześnie organizatorzy zachęcają do finansowego wsparcia dowolną kwotą tego wielkiego przedsięwzięcia. ZOSTAŃ DARCZYŃCĄ!

Przygotowanie Koncertu wymaga od Organizatorów wiele wysiłku i nakładów finansowych na przygotowanie i realizację tego wydarzenia. Ogromny rozwój tego dzieła generuje coraz większe koszty. Jeżeli budżet pozwoli, to postawimy drugi telebim, aby wszyscy zgromadzeni w Parku Sybiraków mogli jak najlepiej uczestniczyć w Koncercie. Chcemy także postawić dodatkowe nagłośnie, aby zapewnić doskonałą słyszalność na całym terenie 7,4 ha. parku. Koszt przedsięwzięcia szacujemy na ok. 500 tys. zł. Wiele prac Organizatorzy wykonują czynem społecznym, ale na szereg wydatków potrzeba nam wsparcia finansowego Organizacji, Urzędów, Firm i osób prywatnych - czytamy na stronie organizatorów.

Pomysłodawcy koncertu

Pomysłodawcą koncertu Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie jest muzyk-samouk pochodzący z Krakowa, Jan Budziaszek. Od 1966 roku związany z zespołem Skaldowie, choć w swojej muzycznej karierze grywał z takimi gwiazdami jak Janusz Muniak, Jarosław Śmietana czy Maryla Rodowicz. Zagrał ponad 5000 koncertów, nagrał 30 płyt, a ponadto jest autorem wielu godzin muzyki na potrzeby teatru i telewizji. Dzisiaj to nie tylko legendarny muzyk, ale również świecki rekolekcjonista i autor wielu książek z serii „Dzienniczek Perkusisty”. W 2006 roku został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Ksiądz Mariusz Mik, duszpasterz, który powziął pomysłł Jana Budziaszka i od 2003 roku z powodzeniem go realizuje pracując rzetelnie nad jego organizacyjnym aspektem. Obecnie proboszcz Parafii Świętego Stanisława BM w Boguchwale. Jest także członkiem Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym oraz Duszpasterzem Diecezjalnym Odnowy w Duchu Świętym.

Ksiądz Andrzej Cypryś
, bez którego Koncert JSJD nie mógłby się odbyć. Razem z ks. Mariuszem skrzętnie dopilnowuje każdy szczegół organizacyjny, administracyjny, a nawet artystyczny koncertu. Na co dzień pełni funkcję dyrektora Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie, a także Duszpasterza Akademickiego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Lady Pank: rocznica debiutanckiej płyty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto