MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Kto wystąpi podczas KONCERTU GŁÓWNEGO na Europejskim Stadionie Kultury 2024 w stoliy Podkarpacia?

Patrycja Reszko
Patrycja Reszko
W piątek, 21 czerwca o godz. 20.00 w Parku Sybiraków rusza Europejski Stadion Kultury. To największy na Podkarpaciu i jeden z najciekawszych festiwali w Polsce, który organizowany jest od 2011 roku, zapewniając uczestnikom solidną dawkę doznań artystycznych. Kto wystąpi na KONCERCIE GŁÓWNYM?

O Europejskim Stadionie Kultury

To co zdecydowanie wyróżnia Europejski Stadion Kultury spośród innych festiwali, to jego interdyscyplinarny charakter. W Europejskim Stadionie Kultury łączą się elementy różnych gatunków muzycznych, teatru, fotografii, filmu i sztuk wizualnych.

Od 2013 roku ESK odbywa się w ramach festiwalu Wschód Kultury integrującego środowiska artystyczne miast Polski Wschodniej i artystów krajów Partnerstwa Wschodniego (Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy). Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu jest bezpłatny.

KONCERT GŁÓWNY - Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury 2024

KONCERT GŁÓWNY rozpocznie się w piątek, 21 czerwca o godz. 20.00 w Parku Sybiraków.

Organizatorami ESK są: Narodowe Centrum Kultury, Urząd Miasta Rzeszowa, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

KONCERT OTWARCIA

  • KATHIA - utalentowana artystka młodego pokolenia, której zdjęcie zawisło jesienią na Times Square w Nowym Yorku! Ma dopiero 21 lat, ale z muzyką związana jest od dzieciństwa. Komponuje, pisze własne teksty, produkuje swoje utwory i reżyseruje do nich klipy. Jej muzyka jest skupiona, kameralna, z wyrazistym, niekiedy mrocznym nastrojem. Kathia zwykle akompaniuje sobie na fortepianie lub gitarze, wzbogacając proste kompozycje o bogatą przestrzeń elektroniczną. Artystka zadebiutowała w 2019 roku EPKĄ “Town” w estetyce z pogranicza soul’u, która szybko stała się płytą tygodnia portalu Onet. Jesienią 2023 skończyła pracę nad pierwszym albumem “przestrzeń”, a w styczniu 2024 została nominowana do nagrody „Bestsellery Empiku” w kategorii Odkrycie. Jej twórczość została doceniona przez Spotify - listopadzie Kathia została ambasadorką programu Spotify Equal, programu promującego równość w branży muzycznej.

KONCERT KOLEKTYWÓW

  • ŁUKASZ L.U.C. ROSTKOWSKI – nagradzany kompozytor, producent muzyczny, art director spektakli multimedialnych, widowisk, seriali i filmów w Polsce oraz za granicą. Autor tekstów i raper. Promotor kultury brassowej w kraju i na świecie. Człowiek o wielu talentach. Razem z Adamem Lepką – dydaktykiem akademickim oraz aranżerem stworzył REBEL BABEL, czyli eksperymentalny i innowacyjny zespół, który angażuje i zaprasza do współpracy muzyków z różnych sfer społecznych i miast. Składający się z profesjonalistów kolektyw podróżuje po świecie, organizując surrealistyczne występy oraz mikro- i makrokoncerty, tworząc przy tym nowe oddziały w kolejnych zakątkach globu.
  • REBEL BABEL ENSEMBLE - to liczący już 12.000 muzyków, międzynarodowy, nieograniczony Big Band, koncertujący na całym świecie, zapraszający artystów z lokalnych orkiestr i big bandów.

  • ANTYTILA - jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie zespołów rockowych Ukrainy. Ich kariera nabrała rozpędu w 2007, kiedy wzięli udział w ukraińskim programie muzycznym “Chance”. Serhij Wusyk, klawiszowiec i aranżer zespołu, został autorem ścieżki dźwiękowej do wspólnego ukraińsko-nigeryjskiego filmu „Światło jak piórko”. Film miał swoją premierę w 2012 roku na Festiwalu Filmowym w Cannes. Na swoim koncie mają piosenkę 2step z Edem Sheeranem, którą na ten moment na YouTubie widziało 19 milionów osób.

  • TOMASZ MAKOWIECKI - to urodzony w Gdyni producent, muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów, który obecny jest na polskiej scenie muzycznej od 2001 roku. Na swoim koncie ma pięć albumów studyjnych („Makowiecki Band”, „Piosenki na nie”, „Ostatnie wspólne zdjęcie”, „NO! NO! NO!”, „Moizm”), a także udział w kilkudziesięciu wydarzeniach i projektach muzycznych we współpracy z czołowymi artystami. Wielokrotnie nominowany do nagród polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk oraz Paszportu Polityki w 2007 roku.

  • LUBOMYR MELNYK - to jeden z najwybitniejszych pianistów i kompozytorów naszych czasów! W latach 70. opracował zupełnie nowy styl gry na fortepianie nazywany Cointinous Piano Music wymagający niezwykłych zdolności technicznych. Jest uznawany za najszybszego pianistę na świecie – potrafi zagrać przeciętnie 19,5 nuty na sekundę, każdą ręką! Artysta koncertuje nie tylko w Europie, ale też w Ameryce Północnej, Chinach czy Japonii. Jego album “The SONG OF GALADRIEL” został uznany przez New York STEREO REVIEW MAGAZINE, "Jednym z 10 najważniejszych albumów naszych czasów”.
  • KASIA LINS - wokalistka, pianistka, autorka tekstów i muzyki z obszaru popu alternatywnego. Popularność przyniosła jej pierwsza wydana w Polsce w 2018 roku płyta pt. „Wiersz Ostatni”, za którą otrzymała dwie nominacje do nagrody Fryderyka w kategorii Autorka Roku i Album Roku Pop Alternatywny. W grudniu 2020 została laureatką Nagrody Artystycznej miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. W 2021 roku doceniono kolejną jej płytę „Moja wina” – nominacją do Fryderyka w kategorii Album Roku Pop Alternatywny i do nagrody O!Lśnienia Onetu. Również najnowszy album artystki - „Omen” przyniósł nominacje do Fryderyków, aż w trzech kategoriach: Album Roku Indie Pop, Artystka Roku i Teledysk Roku. Muzykę, koncerty oraz klipy Kasi Lins charakteryzuje wyjątkowy, kinematograficzny nastrój.
  • PALINA - artystka pochodzenia białoruskiego, która śpiewa w czterech językach: białoruskim, rosyjskim, ukraińskim oraz francuskim. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w 2011 i od tego czasu wydała cztery albumy studyjne. W 2018 roku została finalistką programu X-Factor na Ukrainie. Twórczość Paliny bardzo szybko zyskała duże grono słuchaczy. Jej piosenki zostały odsłuchane ponad 50 mln razy i zyskały dużą popularność na Instagramie oraz TikToku. Palina tworzy muzykę będąca połączeniem popu, breakbeat’u, muzyki elektronicznej, jazzu i bluesa.

  • PAWEŁ DOMAGAŁA - gra w filmie i teatrze, koncertuje, wydaje płyty, pisze piosenki i monologi kabaretowe, podkłada głos w filmach animowanych. Na swoim koncie ma cztery albumy studyjne – wydany w 2016 roku „Opowiem Ci o mnie”, dwa lata później - „1984”, w roku 2020 – album „Wracaj”, a w 2022 – czwarty album „Narnia”. Pawła Domagałę możecie też kojarzyć z takich filmów jak „80 milionów”, „Planeta Singli” czy „Wkręceni”. Jego piosenka „Weź nie pytaj” ma ponad 156 mln odsłon na YouTube.

  • GIZMO VARILLAS – hiszpański kompozytor i wokalista. Jego albumy: „El Dorado” (2017), „Dreaming of Better Days” (2018) oraz „Out of the Darkness” (2020) spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności oraz z uznaniem krytyków muzycznych. Najnowszy singiel „Desde el Otro Lado” wprowadza do twórczości Gizmo pewną świeżość, będącą odzwierciedleniem jego transformacji osobistej i zawodowej. Premiera kolejnego krążka zaplanowana jest na 2025 roku.

ESK w pigułce

Kiedy? Piątek, 21 czerwca 2024, godz. 20.00
Gdzie? Park Sybiraków
Za ile? Bezpłatnie
Link do wydarzenia:Facebook ESK

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Lady Pank: rocznica debiutanckiej płyty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto