MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Monika Zając-Czerkies będzie bohaterką kolejnego podwieczorku poetyckiego "Tramp - Poeta Podkarpacki" w kawiarni Cafe Park w Rzeszowie

Patrycja Reszko
Patrycja Reszko
Zaproszenie na Podwieczorek literacki z Monią Zając-Czerkies
Zaproszenie na Podwieczorek literacki z Monią Zając-Czerkies RSTK w Rzeszowie/Patrycja Reszko
Po raz kolejny będziemy mogli poznać twórczość poetycką Klubu Promocji Twórczości Literackiej "Tramp - Poeta Podkarpacki" podczas podwieczorku literackiego w kawiarni Cafe Park w Rzeszowie. Bohaterką podwieczorku będzie poetka Monika Zając-Czerkies, która zaprezentuje swoje najpiękniejsze liryki.

Monika Zając-Czerkies bohaterką "Trampa"

W środę, 12 czerwca w kawiarni Cafe Park przy ul. Kolejowej 1 w Rzeszowie odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Promocji Twórczości Literackiej "Tramp - Poeta Podkarpacki".

Bohaterką podwieczorku literackiego będzie poetka Monika Zając-Czerkies, która zaprezentuje swoje utwory poetyckie, przerywane muzyką. Początek o godz.17.00.

„Tramp-poeta podkarpacki”

Cykl spotkań autorskich Klubu Promocji Twórczości Literackiej „Tramp - Poeta podkarpacki”, organizowany jest przez Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury w Rzeszowie. Niedawno obchodził swój 5. jubileusz istnienia.

Podwieczorki poetyckie odbywają się w każdą drugą środę miesiąca w kawiarni Cafe Park. Jest to lokal znajdujący się na parterze galerii handlowej Center Park Rzeszów na ul. Kolejowej 1. Spotkania z poezją prowadzi Katarzyna Niedzielska, poetka i pomysłodawczyni cyklu spotkań należąca do RSTK.

W lokalu pracują osoby niepełnosprawne, a miejsce to znane jest ze wspaniałych słodkości i bardzo przystępnych cen. Można tak również napić się herbaty, kawy lub smoothie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00 oraz w sobotę do godz. 15.00.

Działalność Klubu Promocji Twórczości Literackiej „Tramp - poeta podkarpacki” ma na celu wsparcie i promocję debiutujących poetów z Podkarpacia, poprzez cykliczne spotkania, podczas których poeci mają okazję do zaprezentowania swojej osoby oraz twórczości literackiej, zwłaszcza jeśli do tej pory pisali do szuflady.

W ramach cyklu „Tramp - poeta podkarpacki” odbywają się także spotkania promujące twórczość poetycką osób zrzeszonych w Regionalnym Stowarzyszeniu Twórców Kultury w Rzeszowie z okazji np. Dnia Kobiet, Rocznicy Wprowadzenia Stanu Wojennego.

Monika Zając-Czerkies - nie tylko poetka

Monika Zając Czerkies Monika Zając-Czerkies to animatorka kultury i fotograf, główny instruktor w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, równolegle pracuje w Podkarpackim Informatorze Kulturalnym.

Absolwentka animacji kultury, specjalność: fotografia na Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie oraz dziennikarstwa na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Pasjonatka starego kina, fotografii i malarstwa. Kocha czytać i pisać. Kolekcjonuje płyty winylowe oraz przedwojenne pocztówki z aktorami. Pasje te, przekłada na prowadzenie blogów tematycznych dot. kina: "Film-olśnienia, czyli KADRY ZE SNU. Blog Moniki Zając-Czerkies" oraz poetyckiego: "Poezjo/grafie_ Monika Zając-Czerkies".

Związana z Peronem Literackim Biblioteki Kraków od 2022 r. Członkini Społecznej Rady Kultury Miasta Rzeszowa, Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury oraz Koła Młodych przy Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich w Krakowie, a także Brzozowskiego Uniwersytetu Ludowego.

Laureatka konkursów poetyckich, publikacje w prasie regionalnej i w Internecie.

W Radiu Rzeszów wraz z redaktorem Adamem Głaczyńskim rozmawiają o splendorze starego kina w audycji „Filmowy Wehikuł Czasu”.

"Film-olśnienia, czyli KADRY ZE SNU. Blog Moniki Zając-Czerkies" , to blog, na którym autorka koncentruje się na przywoływaniu pamięci o świetności starej kinematografii i gwiazd kina.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Lady Pank: rocznica debiutanckiej płyty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto