Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

3 lata DagArt Galerie. Jubileuszowa wystawa w galerii znajdującej się w Millenium Hall w Rzeszowie

Michal Okrzeszowski
DagArt Galerie już od 3 lat działa w Rzeszowie, prezentując sztukę współczesną z Podkarpacia, Polski i świata. Z tej okazji w galerii można podziwiać jubileuszową wystawę „Dag Art Calling”, która będzie czynna jeszcze do niedzieli, 20 maja.

DagArt Galerie istnieje od 2006 roku. Najpierw mieściła się w Arras, a później w Lille we Francji, natomiast od 2015 działa w Rzeszowie, na terenie Millenium Hall.

- 3 lata to około 120 tys. osób, które odwiedziły moją galerię. To 18 wystaw i ponad 40 różnych artystów – z Europy, Stanów Zjednoczonych, Podkarpacia i całej Polski – mówi Dagmara Kowal – Hazuka, właścicielka galerii. – „Dag Art Calling” to nowy cykl wystaw, na których będę chciała przybliżać twórczość artystów z naszego regionu, ale również innych artystów, którzy od lat współpracują z galerią – dodaje.

Na wystawie jubileuszowej znalazły się prace 8 malarzy, 4 rzeźbiarzy, oraz jednego twórcy przedmiotów użytkowych - Krzysztofa Palucha, który zaprezentował wykonane z drewna artystyczne torebki. Można podziwiać tam dzieła Andrzeja Fogtta, Metal Junkie, Barbary Hubert, Igora Janowicza, Rafała Jedynaka, Natalii Krzywdy, Tomka Mistaka, Sylwestra Stabryły, Renaty Szyszlak, Marty Wojciechowskiej, Piotra Worońca Jr, Ramony Zoladek. Znalazł się również obraz autorstwa nie żyjącego już Macieja Wieczerzaka, zatytułowany „Kate Moss”.

Piotr Woroniec jr: „Cieszy to, że w galerii handlowej mamy też galerię sztuki”

- „Expanded unit”, która ma formę rozwarstwiającej się kolumny to jedna z moich pierwszych prac. Użyłam tam tak różnych materiałów, jak m.in. ciecierzyca i gips. Po jakimś czasie ciecierzyca „pije” wodę z gipsu, który wtedy pęka. Chciałam pokazać związek między architekturą i naturą. To może się kojarzyć także z życiem i śmiercią, wzrostem i rozpadem – mówi rzeźbiarka Ramona Zoladek.

- „Voltage” jest dyptykiem, składa się z 2 obrazów, które wzajemnie oddziałują na siebie. Praca powstała na płycie pilśniowej, użyłem techniki mieszanej. Mamy tutaj element kolażu - w obraz wmontowane są stare zeszyty z biologii, z 1956 roku. Często wykorzystuję takie obiekty – kartki, etykiety, a ostatnio stare karty biblioteczne, gazety. – mówi Piotr Woroniec junior. - Ta praca jest dynamiczna, bardzo ekspresyjna. Tutaj większa logika nie występuje, bardziej skupiam się na formie – dodaje. Artysta bardzo ceni współpracę z DagArt Galerie.

- Wszystkie wystawy, które tutaj się odbywają są przemyślane, dobrane, wysmakowane. Dobór artystów jest różnorodny, ale ta różnorodność nie powoduje konfliktów. Cieszy to, że w galerii handlowej mamy też galerię sztuki – stwierdza Piotr Woroniec jr.

Wystawa DagArt Calling potrwa do niedzieli, 20 maja.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto