MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Trzy najlepsze projekty z nagrodą w HackCarpathia. Pula nagród dla zwycięzców wyniosła 15 tys. zł

OPRAC.:
Urszula Sobol
Urszula Sobol
Pula nagród dla zwycięzców w rzeszowskim hackathonie HackCarpathia wyniosła 15 tys. zł
Pula nagród dla zwycięzców w rzeszowskim hackathonie HackCarpathia wyniosła 15 tys. zł Maja Krasowska
Trzy najlepsze projekty zostały nagrodzone w największym rzeszowskim hackathonie HackCarpathia organizowanym wspólnie przez WSIiZ w Rzeszowie oraz Podkarpackie Centrum innowacji.

W HackCarpathii wzięło udział ponad 250 uczestników, ekspertów oraz mentorów. Zgłoszono 41 pomysłów: 13 w kategorii gaming oraz 28 w kategorii inteligentne specjalizacje województwa podkarpackiego. Rywalizacja trwała 24 godziny, była bardzo wyczerpująca, ale - jak podkreślają wszyscy uczestnicy - odbywała się w bardzo kreatywnej i przyjaznej atmosferze. Każda ze zwycięskich drużyn otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. zł.

Dr Barbara Przywara, prorektorka WSIiZ ds. nauczania, która brała udział w pracach jury podkreślała, że wszystkie projekty były innowacyjne i ciekawe.

- Większość z nich odnosiła się do różnych celów zrównoważonego rozwoju. Wybór najlepszych nie był łatwy. Liczył się nie tylko sam pomysł, jego innowacyjność czy model biznesowy ale także sposób, w jaki został zaprezentowany. Jestem pod wrażeniem pomysłowości, kompetencji i zapału młodych osób! – oceniała dr Barbara Przywara.

Hackathony świetnie sprawdzają się jako sposób na łączenie świata akademickiego oraz biznesowego, a udział osób młodych daje szansę na nowe spojrzenia i oryginalne pomysły.

- Zgłoszone projekty są nie tylko ciekawe, ale i obiecujące. Na pewno warto przyglądać się dalszym krokom nie tylko zwycięzcom HackCarpathii, ale także wszystkim uczestnikom, i mocno trzymać za nich kciuki – mówił rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ, współorganizator HackCarpathia.

- Pierwsza edycja HackCarpathia pokazała, jak ogromny potencjał drzemie w młodych ludziach z naszego regionu. Gratuluję im kreatywności, zapału i wytrwałości w dążeniu do sukcesu. Wrażenie robi zarówno frekwencja, jak i merytoryczny poziom tej rywalizacji - podkreślał Michał Tabisz, prezes zarządu Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Dr Maciej Ryś, adiunkt w WSIiZ, pomysłodawca hackathonów Smogathon oraz HackYeah i koordynator HackCarpathia zaznaczał, że to największy hackathon w Rzeszowie i jeden z największych w Polsce.

- Powstało ponad 40 innowacyjnych projektów - wyliczał - Teraz czas na ich wdrożenia, a my zabieramy się za drugą edycję. Cieszy, że mieliśmy zgłoszenia z całego Podkarpacia, ale zainteresowanie było znacznie szersze.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Trzy najlepsze projekty z nagrodą w HackCarpathia. Pula nagród dla zwycięzców wyniosła 15 tys. zł - Nowiny

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto