Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

InternetBeta powraca do Kielnarowej! Trzynasta edycja wydarzenia już 15-17 września

OPRAC.: red/materiały prasowe
Pandemiczna rzeczywistość sprawiła, że w ubiegłym roku fani konferencji InternetBeta uczestniczyli w wydarzeniu wyłącznie online. Tym razem wszyscy będą mogli spotkać się w dniach 15-17 września na żywo. Portal nowiny24 po raz kolejny objął swoim patronatem to wydarzenie.

WIDEO: "InternetBeta to konferencja, która łączy różne środowiska związane z Internetem i nowymi technologiami. Na przestrzeni lat stała się wydarzeniem kultowym, w opinii jedynym w swoim rodzaju" - rozmowa z Łukaszem Bisem

InternetBeta to konferencja inna niż wszystkie – nie odbywa się w centrum dużego miasta, a w malowniczej Kielnarowej koło Rzeszowa. Od 2009 roku organizatorzy zapraszają do nowoczesnego kampusu Wyższej Szkoły Zarządzania i Informatyki w Rzeszowie.

Okoliczności przyrody sprzyjają skupieniu się na tym, co tu i teraz, czyli ciekawych prelekcjach, spotkaniach z innymi uczestnikami i prelegentami, networkingu oraz branżowej integracji. Wśród słuchaczy tej multidyscyplinarnej konferencji i #ludziBety znajdziemy bowiem przedstawicieli wielu branż, m.in. internetowej, marketingowej, NGOs, start-upów czy nowych technologii.

W ubiegłym roku, ze względu na pandemię, wydarzenie nie mogło odbyć się w takiej formie jak dotychczas. Dwudniowa konferencja, na którą zarejestrowało się ponad 700 osób, została przeprowadzona za pomocą Meeting Application. Po tej rocznej przerwie InternetBeta powraca do swojej pierwotnej formuły, a miłośnicy konferencji znów mogą spotkać się na żywo, na Podkarpaciu!

InternetBeta powraca do Kielnarowej! Trzynasta edycja wydarzenia już 15-17 września

Kto wystąpi podczas wydarzenia?
Jak co roku program wydarzenia został tak skonstruowany, aby każdy mógł znaleźć w nim coś dla siebie. Wśród tytułów prezentacji zaplanowanych na trzy dni znajdziemy zagadnienia dotyczące sztucznej inteligencji, automatyzacji, Venture Capital, SEO, wideo, reklam, audytów i badań marketingowych, influencer marketingu czy e-commerce, jak i kryzysu klimatycznego, prywatności, fake newsów, komunikacji, empatii oraz zrównoważonego rozwoju.

Pierwszym prelegentem 13. edycji, którego zobaczymy się na scenie Bety już po raz kolejny, będzie Kamil Kozieł z tematem niespodzianką. Przez wszystkie dni konferencji na scenie pojawi się ponad 80 prelegentek i prelegentów, m.in. Kamil Kozieł, Andrzej Ogonowski, Anna Ledwoń-Blacha, Grzegorz Miłkowski, Michał Korba, Paweł Sala, Olga Golonka, Tomasz Orzechowski, Karol Dziedzic, Dagmara Pakulska, Katarzyna Malinowska, Anna Karcz-Czajkowska, Jonasz Wiercioch, Krzysztof Marzec, dr hab. Monika Kaczmarek-Śliwińska, Adrian Gamoń, Mikołaj Winkiel, Kamil Bolek, Karol Filek, Marcelina Lipska, Natalia Chrobak, Tomasz Jakub Sysło, Paula Dulnik, Artur Pajkert czy Filip Werstler. A to zaledwie część osób, które podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas nadchodzącej konferencji.

– Tegoroczna InternetBeta to już trzynasta edycja. Tradycja zobowiązuje nas do zachowania wysokiej jakości zarówno na salach prelekcyjnych, jak i w trakcie networkingu. Dlatego będzie się działo! – zapowiada organizator InternetBeta, Łukasz Bis. – Będzie specjalna strefa chilloutu, gra terenowa i oczywiście wspaniała kawa. Na salach prelekcyjnych zobaczymy największych mówców i mówczynie polskiego Internetu – nie sposób tu wszystkich wymienić! Beta to miejsce zderzania opinii, dlatego będziemy dyskutować o zrównoważonym rozwoju oraz o transformacji cyfrowej. A wieczorami będziemy się integrować!

  • Pełny plan wydarzenia jest dostępny na stronie konferencji:

https://www.internetbeta.pl/program

  • Więcej informacji na temat konferencji oraz możliwość kupienia biletów na stronie:

https://www.internetbeta.pl/

Profesor Tomasz Goban-Klas i dr Mariusz Pisarski wśród prelegentów wrześniowego Beta Academics

Już po raz drugi w ramach konferencji Internet Beta odbędzie się panel naukowy Beta Academics. W tym roku zaplanowano blisko 20 referatów związanych z głównym hasłem edycji: „Totalnie wizualnie – konteksty komunikacji społecznej w XXI wieku”.

Beta Academics to event naukowy towarzyszący jednej z najważniejszych konferencji branży internetowej w Polsce – Internet Beta, która w tym roku odbędzie się już po raz 13.

Tegoroczna tematyka komunikowania wizualnego jest Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie szczególnie bliska, ze względu na prowadzone kierunki studiów takie jak Grafika komputerowa i produkcja multimedialna, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz - nowo uruchomiona - Komunikacja cyfrowa.

– To wydarzenie będzie okazją do spotkania się z badaczami z innych ośrodków, a także z praktykami z branży kreatywnej, na co dzień korzystającymi z wiedzy na temat tego, jakie są funkcje obrazu w naszej codziennej komunikacji – mówi dr Iwona Leonowicz-Bukała, organizatorka Beta Academics.

InternetBeta powraca do Kielnarowej! Trzynasta edycja wydarzenia już 15-17 września

W tym roku event uzyskał dofinansowanie z programu Ministra Edukacji i Nauki „Doskonała nauka”, a akademicy - oprócz udziału w panelach naukowych - będą mieli również okazję do zdobycia recenzowanych punktowanych publikacji w czasopismach „Social Communication. Online Journal” i „Studia Humana” (oba mają po 20 pkt. ministerialnych). Dodatkowo, dzięki dofinansowaniu z ministerstwa, najlepsze artykuły w języku angielskim zostaną poddane profesjonalnemu proofreadingowi.

– Publikacje po angielsku są dzisiaj bardzo ważną częścią dorobku każdego pracownika naukowego – mówi przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Beta Academics, prof. Andrzej Adamski. – Chcieliśmy zapewnić naszym gościom pomoc w przygotowaniu publikacji na wysokim poziomie i w ten sposób docenić najlepsze i najciekawsze badania i analizy.

Wyboru najlepszych tekstów dokona Rada Naukowa przedsięwzięcia w składzie: prof. Tomasz Goban-Klas (WSIiZ), prof. dr hab. Andrzej Adamski (WSIiZ), prof. dr hab. Sławomir Gawroński (WSIiZ), prof. dr hab. Marcin Szewczyk (WSIiZ), prof. Andrzej Głowacki (WSIiZ), dr Iwona Leonowicz-Bukała (WSIiZ), dr Patrycja Longawa (WSIiZ), prof. Janusz W. Adamowski (Uniwersytet Warszawski) oraz dr hab. Anna Jupowicz-Ginalska (Uniwersytet Warszawski).

Lista prelegentów tegorocznej konferencji Beta Academics:

  • Prof. Tomasz Goban-Klas - Siri, Cortana i inne wirtualne pomocnice w Internecie Feminizacja udźwiękowienia osobistych cyfrowych chatbotów
  • Dr hab. Sławomir Gawroński, prof. WSIiZ - Kształcenie akademickie w zakresie komunikacji marketingowej - doświadczenia 4 krajów
  • Dr hab. Marcin Szewczyk, prof. WSIiZ - Gameplaye - od epizodyczności instrukcji do ciągłości reality show
  • Dr hab. Monika Kaczmarek-Śliwińska - Przekazy wizualne w przestrzeni mediów społecznościowych w perspektywie typologii teorii sytuacyjnego komunikowania się w kryzysie (SCCT, Situational Crisis Communication Theory) W.T. Coombsa.
  • Dr Mariusz Pisarski - Wizualnie, cierpliwie, z głową: mapowanie Twittera w polsko-polskiej wojnie o “prawdziwy” Kościół Katolicki
  • Dr Alicja Waszkiewicz-Raviv - Wizualne public relations - definicja i funkcje.
  • Dr Patrycja Longawa- Plakat społeczny jako forma graficzna o międzynarodowym zasięgu
  • Dr Krzysztof Groń - Mozaika Ignacego Jana Bieńka- próba rekonstrukcji cyfrowej.
  • Dr Przemysław Paliwoda - Mapa i diagram – graficzna reprezentacja miejsc i danych.
  • Dr Piotr Łuczuk, lic. Szymon Maj - Czy wahania na giełdzie można przewidzieć? Wizualny aspekt komunikacji spółek z indeksu WIG.Games na przykładzie CD Project. Czy grozi nam „efekt motyla”?
  • Mgr inż. Michał Malinowski - Przegląd problematyki gier MMORPG
  • Mgr Karolina Góraj - Wirtualni influencerzy - nowe zjawisko w mediach społecznościowych
  • Mgr Marcin Kosman - Spoty wyborcze Konfederacji – analiza dyskursu multimodalnego
  • Mgr Barbara Sitko - Zwierzęta w epoce antropocenu. O znaczeniu materiałów wizualnych w ruchu prozwierzęcym
  • Mgr Mikołaj Birek - Natura i pejzaż w grach komputerowych
  • Mgr Monika Janusz-Lorkowska - Identyfikacja wizualna książki w dobie kultury cyfrowej
  • Inż. Czesław Fliśnik - Cyfrowe radio DAB+ na wizji

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Beta Academics 2021 zapraszamy na stronę internetową wydarzenia. Zachęcamy także do śledzenia strony Beta Academics na Facebooku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: InternetBeta powraca do Kielnarowej! Trzynasta edycja wydarzenia już 15-17 września - Nowiny

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto