MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Piknik Rodzinny na Osiedlu Zalesie - dobra zabawa połączona z dobroczynnością!

Patrycja Reszko
Patrycja Reszko
Piknik Rodzinny na Osiedlu Zalesie. 25 maja 2024 r.
Piknik Rodzinny na Osiedlu Zalesie. 25 maja 2024 r. Patrycja Reszko
W sobotę, 25 maja odbył się Piknik Rodzinny na Osiedlu Zalesie. W przeddzień Dnia Matki mieszkańcy osiedla mogli miło spędzić czas z rodziną i sąsiadami. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, zwłaszcza dla dzieci. Podczas wydarzenia odbywała się zbiórka charytatywna na operację ortopedyczną 16-letniego Kacpra Śliża, mieszkańca osiedla Zalesie.

Piknik Rodzinny na Osiedlu Zalesie trwał od godz. 14:00 do 19:00 w parku przy ul. Wieniawskiego w Rzeszowie.

Organizatorami pikniku byli:

  • Rzeszowski Dom Kultury,
  • Rada Osiedla Zalesie,
  • Szkoła Podstawowa Nr 24,
  • Niepubliczne Przedszkole Świętej Rodziny.

Mieszkańców osiedla Zalesie przywitała Krystyna Stachowska, Wiceprezydent Rzeszowa, która przekazała pozdrowienia i życzenia udanej zabawy od Konrada Fijołka, Prezydenta Miasta Rzeszowa.

W organizację Pikniku Rodzinnego aktywnie włączyła się również Elżbieta Niedzielska, Radna Miasta Rzeszowa. Obecny był również Mirosław Kwaśniak, Wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Podczas pikniku odbyły się występy muzyczne oraz taneczne, lubiane przez najmłodszych zabawy prowadzone przez animatorów oraz konkursy. Na najmłodszych czekały dmuchańce, malowanie twarzy, zagadki i eksperymenty chemiczne przygotowane przez nauczycieli i uczniów SP nr 24.

Uczestnicy pikniku mogli posilić się darmową wojskową grochówka, wodą oraz watą cukrową, do której najmłodsi i ich rodzice czekali cierpliwie w bardzo długiej kolejce.

Swoje stoiska przygotowały i służyły mieszkańcom poradami: Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie, Zakład Ubezpieczeń Społecznych Odział w Rzeszowie oraz Podkarpacki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Rzeszowie.

Podczas imprezy można było pomóc 16-letniemu Kacperkowi Śliżowi. Zorganizowano kiermasz książek, zabawek, płyt, obrazów. Pieniądze zebrane do puszek przyspieszą operację ortopedyczną Kacpra.

Kacper, mimo tego, co przeszedł, jest pełnym radości i poczucia humoru optymistą, który swym uśmiechem potrafi rozjaśnić nawet najpochmurniejszy dzień. Kocha podróże, lubi jeździć w góry, ma swoje pasje jak rower i basen, kocha książki, jest spragniony świata, jego doświadczania i odkrywania... i kocha życie - mówi Bernadetta Cyran-Śliż, mama Kacpra.

Rehabilitację Kacperka można również wesprzeć na siepomaga.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Robert EL Gendy Q&A

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto