MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nadchodzi Festiwal Kinolub. Najlepsze filmy dla młodego widza już po raz dziewiąty w Rzeszowie!

Patrycja Reszko
Patrycja Reszko
Zaproszenie na Festiwal Kinolub
Zaproszenie na Festiwal Kinolub Facebook WDK w Rzeszowie
Już 9 czerwca 2024 r. startuje dziewiąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży Kinolub. Festiwal odbywać się w 5 miejscowościach na Podkarpaciu, a jego centrum będzie w Rzeszowie.

O Festiwalu Kinolub

Kinolub to najlepsze kino z całego świata dedykowane młodej widowni. Poprzednie edycje Festiwalu zgromadziły już ponad 50 tysięcy widzów. W tegorocznym programie znalazły się aż 64 filmy z 31 krajów. Wśród nich są historie pokazujące życie, pasje i marzenia dzieci z najdalszych zakątków świata - m.in. z Indii, Brazylii, Meksyku czy Libanu.

To wartościowe i ambitne produkcje, których brakuje w tradycyjnym repertuarze kinowym czy telewizyjnym. Filmy wybrane przez selekcjonerów Festiwalu to zawsze intrygujący początek do dyskusji z młodzieżą i dziećmi na istotne tematy. To także tytuły, które docenione zostały na innych, międzynarodowych festiwalach kina młodego widza. Najlepsze filmy wybierze i nagrodzi jury profesjonalne, składające się z filmowców i ludzi kultury oraz jury dziecięce i młodzieżowe. Zwycięzców poznamy 16 czerwca.

Czym nas zaskoczy dziewiąta edycja Kinolub?

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja IKS, Podkarpacka Komisja Filmowa, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Wydarzenie posiada patronat Rzecznika Praw Dziecka i Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Tegoroczny repertuar będzie można zobaczyć w Wojewódzkim Domu Kultury, Kinie za Rogiem, Rzeszowskich Piwnicach oraz Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy. Wydarzenie potrwa do 16 czerwca, a udział w nim jest bezpłatny.

Najmłodszych zapraszamy na filmowe przygody z różnych stron świata, pełne radości, barw i magii kina. Na nieco starszych czekają filmy, które ukazują rówieśników walczących o realizację swoich marzeń i szukających swojej drogi. Dla młodzieży przygotowaliśmy historię o młodych dorosłych, poszukujących tożsamości, stających w obliczu trudnych wyborów. - czytamy na stronie Podkarpackiego Informatora Kulturalnego.

Festiwal dofinansowano ze środków" Województwa Podkarpackiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Miasto Rzeszów.

Festiwal odbywa się w tym roku również w: Lubaczowie, Zatwarnicy, Jarosławiu i Jaśliskach.

Szczegółowy program Festiwalu

9 czerwca (niedziela)

  • 11:00 CZAS PRÓBY - KRÓTKIE METRAŻE, 9+ (Rzeszowskie Piwnice)
  • 12.30 MIMO TRUDNOŚCI - KRÓTKIE METRAŻE, 6+ (Rzeszowskie Piwnice)
  • 13.30 DALEKO I BLISKO - KRÓTKIE METRAŻE, 13+ (Rzeszowskie Piwnice)
  • 15:00 GRA MIEJSKA "OBRABKI NA TROPIE"
  • 17:30 RODZINA OBRABKÓW I SPRAWA GLINY i spotkanie z reżyserem, 9+ (WDK w Rzeszowie)

11 czerwca (wtorek)

  • 16:30 Ż JAK ŻABA, 9+ (Kino za Rogiem)
  • 17:00 PRZY RZECE, 11+ (WDK w Rzeszowie)

12 czerwca (środa)

  • 17:00 Ż JAK ŻABA, 9+ (WDK w Rzeszowie)

13 czerwca (czwartek)

  • 17:00 JAJKO CZY KURA, 11+ (WDK w Rzeszowie)

14 czerwca (piątek)

  • 16:30 TEKA I TUTI: NOC W BIBLIOTECE, 6+ (Kino za Rogiem)
  • 17:00 ZAĆMIENIE, 11+ (WDK w Rzeszowie)

15 czerwca (sobota)

  • 11:00 ZAĆMIENIE, 11+ (Kino za Rogiem)
  • 13:00 SCIANEL, 13+ (Kino za Rogiem)
  • 15:00 MAX I DZIKA SIÓDEMKA, 9+ (WDK w Rzeszowie)
  • 17:00 LARS JEST LOL, 11+ (WDK w Rzeszowie)

16 czerwca (niedziela)

11:00 KU PRZYGODZIE - KRÓTKIE METRAŻE, 4+ (Rzeszowskie Piwnice)
12:00 MIMO TRUDNOŚCI - KRÓTKIE METRAŻE, 9+ (Rzeszowskie Piwnice)
13:30 DALEKO I BLISKO - KRÓTKIE METRAŻE, 11+ (Rzeszowskie Piwnice)
15:00 JAJKO CZY KURA. 11+ (WDK w Rzeszowie)
17:00 ZA DUŻY NA BAJKI 2 i spotkanie z twórcami, 9+ (WDK w Rzeszowie)

Gra miejska

Specjalnym wydarzeniem, które otworzy tegoroczny Festiwal będzie gra miejska „Obrabki na tropie”. Atrakcja dedykowana jest całym rodzinom i polegać będzie na kreatywnym rozwiązywaniu zadań, które będą prowadzić uczestników przez miasto po zeskanowaniu odpowiednich kodów QR. Dla drużyn, które wykonają wszystkie zadania czeka wielki finał i upominki. To świetna zabawa i ciekawe wyzwanie dla każdego! Zapisy na grę odbywają się przez formularz online pod tym linkiem.

Program specjalny dla rodzin

Już kolejny raz organizatorzy Festiwalu ponownie przygotowali specjalne pokazy popołudniowe i weekendowe dedykowane rodzinom. Zapraszają na nie do Wojewódzkiego Domu Kultury, Rzeszowskich Piwnic i Kina za Rogiem. Szczegółowy harmonogram rodzinnych projekcji znajduję się poniżej oraz w wydarzeniu na Facebooku.

Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny, ale na projekcje w Wojewódzkim Domu Kultury i Kinie za Rogiem wymagane są wcześniejsze rezerwacje.

Wstęp na pokazy w Rzeszowskich Piwnicach nie wymaga rezerwacji. Szczegółowy program wraz z systemem rezerwacji znajduje się pod tym linkiem.

Gra inspirowana jest książkami Andersa Sparringa i Pera Gustavssona, na podstawie których powstał film „Rodzina Obrabków i sprawa Gliny”. Film premierowo zobaczyć będzie można zaraz po grze miejskiej (17.30 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie), a wydarzenie połączone będzie ze spotkaniem z reżyserem – Leifem Lindblomem.

Edycja online

Tegoroczna edycja Festiwalu Kinolub będzie dostępna także online! Filmy dostępne będą na platformie www.laboratoriumfilmowe.pl aż do 24 czerwca. Rejestracja i korzystanie z serwisu jest bezpłatne. Platforma Laboratorium Filmowe zapewnia dostęp do festiwalowych krótkometrażowych filmów, a ich oglądanie – indywidualne lub grupowe – możliwe jest bez wychodzenia z domu czy szkoły.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Lady Pank: rocznica debiutanckiej płyty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto