Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Centrum Sztuki Wokalnej wydaje kolejną płytę

Beata Terczyńska
archiwum prywatne
Rozmowa z Anną Czenczek, dyrektorem Centrum Sztuki Wokalnejw Rzeszowie, pomysłodawczynią Carpathia Festival.

Centrum Sztuki Wokalnej planuje wydanie kolejnej patriotycznej płyty?

Tak. W listopadzie 2011 r. wraz ze Związkiem Strzeleckim „Strzelec” wydaliśmy płytę pt. „Maszerują Strzelcy, maszerują...”, w 32 tys. egzemplarzy. Nagraliśmy ją z towarzyszeniem zespołu Manitou. Była bezpłatnym dodatkiem do Gazety Codziennej Nowiny. Wszystkie egzemplarze nam się rozeszły. Ludzie dzwonili z całej Polski, zapraszali nas na koncerty. Wiem, że chętnie z płyt korzystają nauczyciele w szkołach. Znajdują tam nowoczesne aranżacje, które dzieci i młodzież lubią śpiewać. Dlatego też starałam się, by wydać kolejny album w klimacie patriotycznym. Tym razem - „Zakazane piosenki’.

Jaki to będzie album?

Znajdzie się tam 12 utworów, do których aranżację zrobił pianista Jarek Babula, a ja podjęłam się przygotowania wokalnego młodych artystów i kierowania całym projektem. W poniedziałek (7 listopada) wszystkie utwory będzie można usłyszeć podczas spektaklu w Filharmonii Podkarpackiej, który rozpocznie się o godz. 18. Współorganizatorami są Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie, Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego i Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Koncert jest bezpłatny. Potrzebne są tylko zaproszenia, które można odebrać w godz. 16 - 19 w siedzibie „Strzelca” przy ul. Jagiellońskiej 6. Wystąpią soliści i grupy artystyczne CSW oraz soliści Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nowej Sarzynie z towarzyszeniem zespołu muzycznego pod kierownictwem Jarka Babuli. Zaraz po koncercie wchodzimy do studia nagrań w Polskim Radio Rzeszów. Chcemy zakończyć pracę do grudnia, natomiast płytę planujemy wydać w nowym roku. Zastanawiamy się jeszcze, czy w marcu, czy przed 3 Maja.

Ilu artystów jest zaangażowanych w „Zakazane piosenki”?

Około 70. Oddaliśmy w ten projekt dużo serducha. Młodzież lubi takie wyzwania.

Jakie piosenki usłyszymy?

Każdy znajdzie coś dla siebie. Wzruszająca jest np. piosenka w przepięknym wykonaniu wyłącznie grupy dziecięcej - „Warszawo ma”. Inne tytuły to m.in. „Deszcz, jesienny deszcz”, „Orlątko”, „Leguny w niebie”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Siekiera motyka”, „Pobór na dziewczęta”, „Już nie wróci twój chłopiec, dziewczyno”, „Dziś idę walczyć, mamo”.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto