MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Deweloper poszerzy ulicę Graniczną w Rzeszowie

Wojciech Tatara
Wojciech Tatara
Deweloper przekaże miastu 334 tys. zł na wykup działek na ul. Granicznej pod drogę, którą na własny koszt będzie poszerzał. To efekt umowy zawartej z miastem w lipcu ubiegłego roku.
Deweloper przekaże miastu 334 tys. zł na wykup działek na ul. Granicznej pod drogę, którą na własny koszt będzie poszerzał. To efekt umowy zawartej z miastem w lipcu ubiegłego roku. Przemysław Biliński
DevelopRes w rejonie ul. Granicznej planuje budowę osiedla „Nova Graniczna”. Ma tutaj ma stanąć sześć bloków. Deweloper zwrócił się do miasta w prośbą o skomunikowanie osiedla z ul. Graniczną, jednak miasto odmówiło. Wtedy zadeklarował poszerzenie ul. Granicznej.

Szczegółowa umowa w tej sprawie została podpisana w lipcu ubiegłego roku. Na jej podstawie deweloper ma 24 miesiące na sporządzenie dokumentacji projektowej a następnie 12 miesięcy na wykonanie inwestycji. DevelopRes zobowiązał się także pokryć koszty wykupu działek niezbędnych na poszerzenie wspomnianej ul. Granicznej. Na ten cel przekazał miastu 334 tys. zł.

We wtorek na sesji Rady Miasta Rzeszowa w trakcie zmian budżetowych przyjęto uchwałę dotyczącą przekazanych miastu pieniędzy przez DevelopRes.

- Ta ulica jest obecnie zbyt wąska, aby zwiększyć na niej ruch. Deweloper zaproponował, więc, że rozbuduje ulicę Graniczną na odcinku od al. Powstańców Warszawy do ul. Cichej, opracuje dokumentację oraz przekaże pieniądze na wykup działek, aby ją poszerzyć. Zgodziliśmy się na te propozycje. Od podpisania umowy deweloper ma 36 miesięcy na realizację inwestycji. W pierwszych 24 miesiącach ma przygotować dokumentację projektową, zaś w pozostałych dwunastu miesiącach ją zrealizować. Całość sfinansuje podmiot prywatny, co pozwoli miastu zachować oszczędności - wyjaśnia Artur Gernand z kancelarii prezydenta Rzeszowa.

Droga ma zostać poszerzona na długości około 500 metrów dodatkowo mają zostać wybudowane latarnie, chodnik oraz ścieżka rowerowa. Na inwestycji skorzystają mieszkańcy osiedla Drabinianka.

- Droga w tamtym miejscu jest bardzo wąska, dobrze, że zostanie poszerzona. Liczę, że wszystko sprawnie będzie przebiegać. Trudno sobie wyobrazić kolejne bloki bez odpowiednio drożnej drogi - mówi Jan Domino, przewodniczący Rady Osiedla Drabinianka.

W rejonie ulicy Granicznej powstaje osiedle „Nova Graniczna” gdzie znajdują się już trzy zamieszkałe bloki a docelowo powstaną kolejne trzy. Poszerzona ulica ma służyć, jako dojazd do powstającego osiedla.

- Ta droga ułatwi wszystkim komunikację, zarówno nowym mieszkańcom jak i tym, którzy korzystają z niej do tej pory. Realizujemy ustalenia porozumienia z miastem. Na granicznej mamy trzy już zamieszkałe budynki a kolejne trzy realizujemy. Prace zakończą się za około dwa lata wtedy też rozbudujemy ul. Graniczną. Trudno obecnie mówić, jaki będzie koszt inwestycji, ponieważ ceny się zmieniają z tygodnia na tydzień, więc dokładny kosztorys będzie znany przed samą realizacją – wyjaśnia Bogusław Sobczyk dyrektor marketingu firmy DevelopRes.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Piknik motocyklowy w Zduńskiej Woli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Deweloper poszerzy ulicę Graniczną w Rzeszowie - Nowiny

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto