Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zasłużony strażak z Podkarpacia przeszedł na emeryturę. Daniel Dryniak zdał obowiązki Zastępcy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

Wojciech Tatara
Wojciech Tatara
Krzysztof Kapica
Krzysztof Kapica
Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Daniel Dryniak przeszedł na emeryturę. W piątek, podczas uroczystej zbiórki z okazji zdania obowiązków, zasłużonego strażaka żegnali koledzy z PSP, dowództwo straży, władze wojewódzkie i samorządowe.

Uroczystość odbyła się na terenie jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP Nr 3 w Rzeszowie. Oprócz najbliższej rodziny zasłużonego strażaka pożegnali Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie nadbryg. Andrzej Babiec, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, europoseł Bogdan Rzońca, prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, przedstawiciele podkarpackich parlamentarzystów oraz samorządowcy z powiatu przemyskiego i Przeworska, gdzie większość służby pełnił Daniel Dryniak.

Dobry organizator

- Dzisiaj przechodzisz na zasłużoną emeryturę. Możesz być z siebie dumny, bo te lata, które spędziłeś na służbie, przepracowałeś dobrze. To, co po sobie zostawiasz, to czego dokonałeś, to jest twój pomnik - mówił nadbryg. Andzrej Babiec

Komendant przypomniał zaangażowanie swojego podwładnego w licznych przedsięwzięciach i jego zaangażowanie w pracy na rzecz PSP.

W imieniu władz wojewódzkich zasłużonego strażaka pożegnał Piotr Pilch wicemarszałek województwa podkarpackiego.

- Cieszę się, że dane mi było osobiście znać komendanta Daniela Dryniaka, bo, to nie tylko codzienna doskonale wykonywana praca z jego strony, ale też wiele uśmiechu, życzliwości i chęci pomocy każdemu człowiekowi. Poprzez całe życie to komendant realizował. Pamiętamy, jak uratował wędkarza na krze przemyskiej, ponosząc uszczerbek na zdrowiu, to trzeba było niezmiernej uwagi, aby móc takiego czynu dokonać – powiedział Piotr Pilch Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego.

Strażak z krwi i kości

Odchodzący na emeryturę zastępca komendanta wojewódzkiego st. bryg. Daniel Dryniak, to nie biurowy gryzipiórek. Dał się on poznać z męstwa i bohaterstwa, kiedy w 2010 roku uratował dryfującego na krze w Przemyślu na Sanie wędkarza. Podczas tej akcji odniósł poważne obrażenia stawiające pod znakiem zapytania jego dalszą przyszłość w szeregach PSP.

Po bardzo długiej i ciężkiej rehabilitacji doszedł do pełni sprawności, dodatkowo poszerzając swoje umiejętności. Obecnie oprócz zdolności organizacyjnych druh Daniel Dryniak jest także instruktorem płetwonurkowania, sportowego strzelectwa myśliwskiego, ratownikiem WOPR i biegaczem.

Za swoją dotychczasową 27-letnią służbę i działalność społeczną został wielokrotnie odznaczony, m.in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Zasługi za Dzielność, Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę, Srebrną Odznaką „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”, Złotym Medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”, Brązowym Medalem „Za zasługi dla Policji”, Odznaką Honorową „Za zasługi dla Ochrony Praw Człowieka”, Odznaką Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu, Odznaką Honorową PCK III stopnia, Złotym Medalem „Za zasługi dla Ligi Obrony Kraju”, Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza.

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zasłużony strażak z Podkarpacia przeszedł na emeryturę. Daniel Dryniak zdał obowiązki Zastępcy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP - Nowiny

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto