Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Poprawi się bezpieczeństwo na 15 przejściach dla pieszych

PAP/Wojciech Huk
GDDKiA Rzeszów
15 przejść dla pieszych na drogach krajowych Podkarpacia zostanie doświetlone. To kolejne inwestycje z Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej (PBID), które w znaczący sposób wpłynął na poprawę bezpieczeństwa pieszych - poinformowała PAP rzeczniczka rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus.

Przedstawicielka GDDKiA dodała, że podpisane umowy obejmują w sumie doświetlenie 15 przejść dla pieszych na drogach krajowych nr 28, 77 i 84.

- Zadania zrealizowane będą w systemie "projektuj i buduj". W pierwszym etapie zostanie wykonana dokumentacja projektowa, a następnie wykonane zostaną prace w terenie, które polegać będą na wybudowaniu oświetlenia. Zakończenie prac planowane jest w marcu 2024 r. - dodała Rarus.

  • Pierwsza podpisana umowa przewiduje doświetlenie sześciu przejść dla pieszych na dk 84. Trzy przejścia znajdują się w miejscowości Olszanica, jedno w Ustjanowej Górnej i dwa w Ustrzykach Dolnych. Inwestycje wykona firma Bross Kusek i Sobecki z Tarnowa, wartość podpisanej umowy to ponad 506,5 tys. zł.
  • Kolejne dziewięć przejść zostanie doświetlone na dk 28 i dk 77 w ramach podpisanej umowy z firmą Bross Kusek i Sobecki, jej wartość to ponad 751,6 tys. zł. Cztery przejścia znajdują się na dk 28 w Sanoku, po jednym w Sławęcinie oraz Krasiczynie. Natomiast na dk 77 doświetlone będą trzy przejścia w Żurawicy.

Jak podkreśliła Rarus, Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej (PBID) na lata 2021–2024 ma na celu zwiększenie ochrony uczestników ruchu oraz stworzenie bezpiecznej infrastruktury drogowej, co zmniejszyć ma liczbę wypadków i ofiar.

- W ramach programu m.in. doświetlamy przejścia dla pieszych, budujemy chodniki czy przebudowujemy skrzyżowania - zaznaczyła.

Źródło:

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Poprawi się bezpieczeństwo na 15 przejściach dla pieszych - Nowiny

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto