MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Postępy na budowie S19: od Rzeszowa Południe do Babicy

Krzysztof Kapica
Krzysztof Kapica
Budowa drogi ekspresowej S19, łączącej Rzeszów Południe z Babicą, nabiera tempa. Zimowe miesiące na tym odcinku były okresem intensywnych prac, głównie związanych z robotami ziemnymi, takimi jak wykopy i nasypy. Pomimo niskich temperatur, ekipy budowlane skupiły się także na realizacji drenażu w pasie rozdziału. Zakończono również prace nad przeciążeniami przed estakadą ES1 w Racławówce oraz na węźle Babica, co jest kluczowym elementem przygotowań do dalszych etapów budowy.

Zima to również czas na konserwację i przygotowanie do dłuższego przestoju maszyn, w tym potężnej maszyny TBM (Tunnel Boring Machine), która wkrótce rozpocznie drążenie tunelu. W zakładzie prefabrykacji nie ustawała produkcja segmentów obudowy tunelu, znanych jako ringi. Te prefabrykowane elementy są niezbędne do szybkiego i bezpiecznego postępu prac tunelowych.

Na estakadach ES1, ES7, ES10 i ES11 w Babicy oraz na przejeździe gospodarczym PG12W, planowane są kontynuacje prac związanych z wyposażeniem. To zapowiada kolejny etap intensywnych działań, mających na celu dalszą realizację projektu drogowego.

W bieżącym roku planowane jest również otwarcie dla ruchu dwóch ważnych obiektów: wiaduktu WD3 w Mogielnicy oraz WD8 w Lutoryżu. To ważny krok w kierunku zwiększenia przepustowości i bezpieczeństwa na tym kluczowym odcinku drogi ekspresowej S19.

Postępy na budowie drogi ekspresowej S19 są znaczące, a planowane działania na nadchodzące miesiące zapowiadają dalsze intensywne prace. Rozwój infrastruktury drogowej w Polsce jest kluczowy dla poprawy komunikacji i bezpieczeństwa na drogach, a projekt S19 jest jednym z ważniejszych elementów tego procesu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie miasteczka ruchu drogowego w Radomsku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto