MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa inwestycja komunikacyjna: Otwarcie odcinka drogi wojewódzkiej 878 w Rzeszowie

OPRAC.:
Łukasz Solski
Łukasz Solski
Nowy, 5-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej 878 w Rzeszowie, od ul. Lubelskiej do skrzyżowania z DW 869 w Jasionce, został oficjalnie otwarty. Inwestycja, kosztująca prawie 150 mln złotych, zwiększyła dostępność komunikacyjną Rzeszowa i Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Szczegóły inwestycji i środki z funduszy europejskich

Inwestycja w modernizację drogi wojewódzkiej 878 kosztowała prawie 150 mln złotych, z czego ponad 100 mln pochodziło z Funduszy Europejskich z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020. Droga została rozbudowana na odcinku 5 km, z poszerzeniem jezdni do dwóch pasów ruchu w każdą stronę.

Udogodnienia dla pieszych, rowerzystów

Inwestycja obejmowała również budowę infrastruktury dla pieszych i rowerzystów - ciągów pieszo-rowerowych, zatok autobusowych, dodatkowego oświetlenia przejść dla pieszych. W ramach modernizacji drogi rozebrano i wybudowano na nowo obiekty inżynierskie: most na rzece Mrowla i wiadukt nad drogą lokalną w Trzebownisku. Wykonano także 3 przepusty dla zwierząt, przebudowano skrzyżowania z drogami innych kategorii, wybudowano dwa ronda, ponad 200 zjazdów indywidualnych i publicznych oraz kanalizację deszczową, oświetlenie i drogi serwisowe.

Korzyści z inwestycji i wpływ na komunikację Rzeszowa

Rozbudowa drogi wojewódzkiej 878, będącej przedłużeniem ul. Lubelskiej, zwiększyła dostępność komunikacyjną Rzeszowa i Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego, połączyła go z drogami krajowymi i siecią TEN-T. Inwestycja pozwala też na szybsze i bardziej dynamiczne wyprowadzenie ruchu samochodowego z Rzeszowa w kierunku północnym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja radzi jak zaplanować podróż

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto