MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Firma Budimex wykonawcą II etapu obwodnicy Sanoka: szczegóły inwestycji i korzyści dla mieszkańców

OPRAC.: wt/GDDKiA
Firma Budimex została wybrana do realizacji II etapu budowy obwodnicy Sanoka w ciągu DK28, po zwycięstwie w przetargu. To pierwszy projekt z Programu budowy 100 obwodnic na Podkarpaciu, który zostanie zrealizowany.

Firma Budimex wykonawcą II etapu obwodnicy Sanoka

Firma Budimex została wybrana jako najkorzystniejszy wykonawca w przetargu na zaprojektowanie i budowę II etapu obwodnicy Sanoka w ciągu DK28. Wybór wykonawcy nastąpił po dokonaniu oceny pięciu ofert, które wpłynęły w przetargu. Oferta firmy Budimex, wynosząca 152 304 424,33 zł, została uznana za najkorzystniejszą.

Komisja przetargowa odrzuciła najniższą ofertę ze względu na niezgodność złożonych dokumentów z warunkami zamówienia oraz brak przedłużenia związania z ofertą. Wybór firmy Budimex dokonano na podstawie kryteriów przetargu, takich jak cena (60%), przedłużenie okresu gwarancji jakości na ekrany akustyczne oraz obiekty mostowe (40%).

Szczegóły inwestycji i czas realizacji

Inwestycja, która ma na celu połączenie odcinka drogi zrealizowanego w ramach I etapu z DK28 w Bykowcach na drugim brzegu Sanu, zlokalizowana jest na terenie powiatu sanockiego, miasta i gminy Sanok oraz gminy Zagórz. Wykonawca zobowiązał się do zrealizowania zadania w terminie 39 miesięcy od daty podpisania umowy, przedłużając okres gwarancji o 5 lat.

Obwodnica będzie miała długość ok. 3 km, a na początkowym odcinku wykorzysta przebieg istniejącej DK84, a następnie odbije na północ na drugą stronę Sanu. Największym wyzwaniem dla firmy Budimex będzie budowa mostu nad linią kolejową i rzeką San o długości całkowitej ponad 300 m i przęśle nurtowym o długości 150 m.

Korzyści dla mieszkańców i wpływ na środowisko

- Dzięki inwestycji nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego oraz zwiększenie przepustowości dróg. Nowa trasa poprawi dostępność komunikacyjną i ułatwi wyjazd w kierunku Przemyśla i dalej przejścia granicznego w Medyce i Korczowej łączących Unię Europejską z Ukrainą. Jednocześnie zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju - zapewnia GDDKiA.

Inne inwestycje drogowe w województwie podkarpackim

W ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic (PB100), w województwie podkarpackim powstanie osiem nowych inwestycji drogowych. Oprócz II etapu obwodnicy Sanoka, są to m.in.:

  • obwodnica Nowej Dęby,
  • obwodnica Kolbuszowej czy obwodnica Przemyśla.

Wszystkie obwodnice będą drogami klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) i uwzględniają m.in. budowę i przebudowę istniejących dróg, budowę urządzeń ochrony środowiska i ruchu drogowego oraz budowę oświetlenia drogowego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja radzi jak zaplanować podróż

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Firma Budimex wykonawcą II etapu obwodnicy Sanoka: szczegóły inwestycji i korzyści dla mieszkańców - Sanok Nasze Miasto

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto