Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kolejna inwestycja dla Politechniki Rzeszowskiej

Redakcja
Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego i Biblioteczno-Administracyjnego dla Politechniki Rzeszowskiej
Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego i Biblioteczno-Administracyjnego dla Politechniki Rzeszowskiej Materiały prasowe
Przekazano do użytkowania Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego i Biblioteczno-Administracyjnego dla Politechniki Rzeszowskiej. Władze uczelni planują inaugurację roku akademickiego 2011/2012 już w nowo wybudowanej auli.

Wartość kontraktu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej przekroczyła 50 mln zł.

Politechnika Rzeszowska jest największą uczelnią techniczną na Podkarpaciu, aktualnie kształci ponad 14,8 tys. studentów na 6 wydziałach i ponad 26 kierunkach studiów. Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa jako jedyny w kraju od 1976 r. prowadzi również kształcenie pilotów lotnictwa cywilnego. Dyplom Politechniki Rzeszowskiej otwiera drzwi najlepszych firm i przedsiębiorstw w kraju i za granicą, gdyż absolwenci uczelni cieszą się bardzo dobrą opinią i wysokim uznaniem wśród pracodawców.

Nowoczesny kompleks dydaktyczny o powierzchni ponad 12 tys. m kw. ma parking podziemny dla 100 samochodów. W budynku znajdują się: jedyna na Podkarpaciu biblioteka techniczna, specjalistyczne sale wykładowe m.in. dla 200, 170 i 150 osób, amfiteatralna aula dla 400 studentów ze sceną, nadsceniem, garderobami, sanitariatami i prysznicami oraz laboratoria komputerowe i naukowo-badawcze oraz i pomieszczenia biurowe.

Charakterystycznym a zarazem najciekawszym elementem obiektu jest nieregularny dach, którego kopuła przypomina kroplę wody. Jego realizacja była sporym wyzwaniem zarówno konstruktorskim, jak i logistycznym. Aby konstrukcja dachu mogła być prawidłowo zmontowana, dźwigary nośne wykonane jako prefabrykaty musiały być podparte na różnych wysokościach. Długie arkusze z blachy tytanowo – cynkowej zostały dostosowane do krzywizn dachu i ułożone starą techniką dekarską na tzw. rąbek stojący. Drewniane dźwigary jechały do nas aż z okolic Torunia. Transport trwał trzy dni i wymagał specjalnego zezwolenia ze względu na ponadnormatywną szerokość i długość składu samochodowego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto