Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kobieta z Rzeszowa padła ofiarą internetowego oszusta

OPRAC.: mz
pixabay
Mieszkanka Rzeszowa została oszukana podczas internetowej transakcji. Kobieta zamiast zarobić na sprzedaży odzieży, w efekcie straciła 400 dolarów. Niezależnie od tego czy sprzedajemy, czy kupujemy w sieci, należy zachować czujność i nie otwierać podejrzanych linków.

Jak łatwo paść ofiarą internetowych oszustów przekonała się mieszkanka Rzeszowa. 48-latka, zajmująca się rękodzielnictwem, wystawiała na jednej z platform społecznościowych swoje wyroby. Na jej ogłoszenie zareagował obcokrajowiec, który zainteresowany był zakupem 3 swetrów i szali. Sprzedająca obliczyła koszt towaru i wysyłki za ocean, o czym mailowo poinformowała kupującego. Wysłała mu również numer swojego konta, aby ten wpłacił należną kwotę 250 dolarów.

Mężczyzna odpisał, że łatwiej będzie mu zapłacić za pośrednictwem paypal. Ponieważ rzeszowianka nie miała takiego konta, założyła je. Jednocześnie otrzymała maila z zapewnieniem, że na nowo założone konto wpłynęła już kwota 250 dolarów za złożone zamówienie. Pieniędzy tych jednak nie mogła pobrać, gdyż jej konto nie miało statusu premium. Aby odblokować środki, należało na to konto wpłacić 400 dolarów zwrotnej zaliczki. 48-latka pomimo pewnych podejrzeń wpłaciła żądaną sumę. Przez cały czas była zapewniana, że wszystko jest dobrze, a transakcja przebiega prawidłowo.

O tym, że jest to oszustwo kobieta przekonała się dzień później. Skontaktowała się z operatorem paypal, który potwierdził jej podejrzenia. Dokładnie sprawdziła link do paypal, jaki przysłał jej nieznajomy. Zauważyła, że po kliknięciu w link pojawia się rozszerzenie z widocznym innym adresem.

Niestety, rzeszowianka zamiast zarobić, straciła ponad 1600 złotych.

Rzeszowscy policjanci przypominają, aby podczas internetowych transakcji zachować szczególną ostrożność. Korzystając z płatności internetowych, należy zwracać uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół. Nie klikajmy w przesyłane nam linki, wpisujmy dany adres strony własnoręcznie. Zwracajmy przy tym uwagę na pisownię. Zmiana choćby jednej litery lub znaku spowoduje przekierowanie na inne konto. Nie ujawniajmy swoich danych osobowych.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto