Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Już wkrótce HackCarpathia, czyli największy hackathon w Rzeszowie. Można już dziś się zapisać!

Urszula Sobol
Urszula Sobol
- Hackathon to propozycja nie tylko dla osób z umiejętnościami technicznymi - zapewniali organizatorzy konferencji prasowej  zapowiadającej HackCarpathię czyli największy hackaton w Rzeszowie
- Hackathon to propozycja nie tylko dla osób z umiejętnościami technicznymi - zapewniali organizatorzy konferencji prasowej zapowiadającej HackCarpathię czyli największy hackaton w Rzeszowie Paweł Dubiel
Już 6-7 kwietnia odbędzie się HackCarpathia, czyli największy hackathon w Rzeszowie. Jego uczestnicy będą tworzyć innowacyjne projekty w dwóch kategoriach otwartych: gamingu oraz inteligentnych specjalizacji Województwa Podkarpackiego. Przewidywana pula nagród już wynosi 10 000 złotych i jeszcze rośnie. Wydarzenie jest bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Organizowany przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Podkarpackie Centrum Innowacji HackCarpathia ma na celu stworzenie miejsca dla pasjonatów technologii, projektowania i biznesu, aby wspólnie kształtować przyszłość innowacji i łączyć wiedzę akademicką z praktyką.

Dr hab. Andrzej Rozmus, rektor WSIiZ, podkreśla, że to propozycja zarówno dla osób z umiejętnościami technicznymi, jak i takich, które programować nie potrafią, ale chciałyby spróbować swoich sił w tworzeniu innowacyjnych projektów.

- Naszą misją jest, aby łączyć świat akademicki oraz praktyczny i biznesowy – hackathony to jedno z narzędzi, które świetnie sprawdza się w tym aspekcie. Od lat tworzyliśmy je na naszej uczelni, teraz zdecydowaliśmy się na zorganizowanie wydarzenia na skalę ogólnopolską – mówi rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Dodaje również, że HackCarpathia to największy hackaton w Rzeszowie.

- Jego uczestnicy będą tworzyć innowacyjne projekty w dwóch kategoriach otwartych: gamingu oraz inteligentnych specjalizacji województwa podkarpackiego - mówi dr Maciej Ryś, adiunkt w Katedrze Zarządzania WSIiZ, pomysłodawca Smogathonu oraz HackYeah.

Michał Tabisz, prezes zarządu Podkarpackiego Centrum Innowacji, ma nadzieję, że będzie to cykliczna impreza.

- Hackathon jest po to, aby jego uczestnicy stali się za kilka lat cennymi pracownikami na wysokopłatnych stanowiskach w podkarpackich innowacyjnych przedsiębiorstwach. To jest nasz cel, aby wyjść naprzeciw młodym ludziom.

Zaznacza, że Podkarpackie Centrum Innowacji to kreatywna przestrzeń dla młodych mieszkańców naszego województwa.

- Jesteśmy otwarci na ich pomysły i posiadamy determinację do tego, by wspierać ich rozwój. Dlatego bardzo cieszymy się, że wspólnie z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania, jeszcze szerzej otwieramy drzwi PCI dla utalentowanych ludzi, którzy szukają okazji do zaprezentowania swojego potencjał – podkreśla prezes Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Dr Barbara Przywara, prorektor ds. Nauczania w WSIiZ podkreśla, że uczelnia ma duże doświadczenie w organizacji tego typu wydarzeń.

- Kształcimy na wielu kierunkach studiów w sposób praktyczny i wiemy, że łączenie wiedzy, umiejętności, talentów i wsparcia ze strony mentorów z biznesu gwarantuje najwyższą jakość rozwiązań - mówi prorektor WSIiZ ds. Nauczania.

Dodaje też, że przewidywana pula nagród dla zwycięzców już dziś wynosi 10 tys. zł i rośnie.

Dr Maciej Ryś, adiunkt w Katedrze Zarządzania WSIiZ, pomysłodawca Smogathonu oraz HackYeah zapewnia, że HackCarpathia to inspirujące środowisko do pracy, dostęp do mentorów oraz możliwość uczestnictwa w bezpłatnej konferencji z prezentacjami prowadzonymi przez doświadczonych prelegentów.

- Aby zapewnić jak najlepsze warunki pracy, liczba miejsc jest ograniczona do 200 – mówi dr Ryś.

Uczestnictwo jest otwarte i bezpłatne dla wszystkich zainteresowanych, zarówno studentów, licealistów, osób pracujących oraz związanych z Województwem Podkarpackim. Zespoły o składzie od 1 do 6 osób mogą się rejestrować indywidualnie lub grupowo na stronie http://hackcarpathia.pl/. Każdy zaakceptowany uczestnik otrzyma potwierdzenie udziału.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: W Polsce przebywa palaczy. „Zatrważające dane”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Już wkrótce HackCarpathia, czyli największy hackathon w Rzeszowie. Można już dziś się zapisać! - Nowiny

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto