MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Droga z Jarosławia na Roztocze zostanie w końcu przebudowana [ZDJĘCIA]

Wojciech Tatara
Wojciech Tatara
Droga Dynów - Szklary
Droga Dynów - Szklary Czytelnik
Jak zgłaszają Czytelnicy Nowin, pilnego remontu wymagają DW 835 relacji Szklary - Dynów oraz DW 865 relacji Jarosław - Bełżec. Mamy dobrą wiadomość. Ta druga zostanie wreszcie przebudowana.

Po tym, jak opisaliśmy fatalny stan drogi wojewódzkiej nr 988 w Zaborowie (gm. Czudec), nasi Czytelnicy zaczęli zgłaszać kolejne miejsca, gdzie nawierzchnia wymaga remontu.

Fatalny odcinek drogi w Zaborowie - szczególnie kilkaset metrów w pobliżu wiaduktu - według mieszkańców czekał na remont kilka lat. Po naszej interwencji Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w ubiegłym tygodniu wylał część masy bitumicznej w powstałe wyrwy, doraźnie naprawiając drogę. Co więcej, DW 988 w tamtym rejonie zostanie gruntownie przebudowana.

Inwestycja polegać będzie na rozbudowie ok. 3 km od Czudca do Zaborowa. Zakres robót obejmuje między innymi: rozbudowę skrzyżowań z drogami innych kategorii, przebudowę wiaduktu nad linią kolejową 106 Rzeszów - Jasło, zmodernizowanie mostu na Wisłoku, przebudowanie zatok autobusowych i chodników oraz wybudowane nowych.

Kolejne drogi do remontu

Na fatalny stan nawierzchni drogi narzekają również mieszkańcy Szklar w gminie Hyżne. Najgorzej jest obok kościoła oraz w pobliżu cmentarza, gdzie jazda wymaga zachowania szczególnej ostrożności.

- Miałem okazję przetestować odcinek w Szklarach, nie wiedziałem, że znam tyle przekleństw. Rozumiem, że droga jest już przygotowana do całkowitego remontu, ale mogliby doraźnie cokolwiek połatać - irytuje się pan Andrzej.

O remont w Szklarach zapytaliśmy Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich.

- Na odcinku drogi wojewódzkiej nr 835, między miejscowościami Szklary i Dynów, wprowadzone zostało dodatkowe oznakowanie, które ostrzega kierowców o złym stanie nawierzchni. Pracownicy Rejonu Dróg Wojewódzkich w Jarosławiu uzupełniają ubytki w technologii mieszanki mineralno - asfaltowej „na zimno”. Uruchomienie po przerwie zimowej niektórych wytwórni mas bitumicznych pozwoliło na rozpoczęcie trwalszych remontów w technologii „na gorąco”, które realizowane są sukcesywnie na tym mierzącym 6,5 km odcinku drogi - wyjaśnia Joanna Szarata, specjalista ds. informacji publicznej w PZDW.

Również DW nr 865 z Jarosławia do Bełżca zostanie naprawiona. Część tej drogi jest w trakcie przebudowy. Chodzi o odcinek Koniaczów- Zapałów. Roboty już powinny się rozpocząć, a w ich ramach zaplanowano poszerzenie jezdni do 7 metrów, korektę geometryczną drogi po istniejącym śladzie, przebudowę 8 skrzyżowań z drogami niższej kategorii.Inwestycja obejmie również m.in. przebudowę chodników i budowę nowych oraz ciągów pieszo-rowerowych, przebudowę zatok autobusowych oraz budowę nowych, rozbiórkę istniejącego mostu wraz z budową nowego w Ryszkowej Woli.

Wartość inwestycji wynosi prawie 74 miliony złotych, a jej zakończenie planowane jest na trzeci kwartał 2026 roku. Do tego czasu kierowcy mogą liczyć na doraźne remonty.

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Droga z Jarosławia na Roztocze zostanie w końcu przebudowana [ZDJĘCIA] - Nowiny

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto