Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dr inż. Ewa Lipińska z Politechniki Rzeszowskiej z tytułem Srebrnego Zwycięzcy Nauki

oprac. BT
Dr inż. Ewa Lipińska z Zakładu Przedsiębiorczości, Zarządzania i Ekoinnowacyjności Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej otrzymała nagrodę - udokumentowany dyplomem tytuł Srebrnego Zwycięzcy Nauki za artykuł naukowy "Autopromocja monografii »Zarys teorii państwa jako organizacji bezpiecznej ekologicznie w badaniach empirycznych«, autorstwa Ewy Jadwigi Lipińskiej, wydanej w 2022 r. przez Oficynę Wydawniczą Politechniki Rzeszowskiej", w dziedzinie naukowej "nauki społeczne" i dyscyplinie naukowej "nauki o zarządzaniu i jakości". Nagroda została przyznana podczas I Mistrzostw Świata Nauki, które odbywały się w Dubaju.
Dr inż. Ewa Lipińska z Zakładu Przedsiębiorczości, Zarządzania i Ekoinnowacyjności Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej otrzymała nagrodę - udokumentowany dyplomem tytuł Srebrnego Zwycięzcy Nauki za artykuł naukowy "Autopromocja monografii »Zarys teorii państwa jako organizacji bezpiecznej ekologicznie w badaniach empirycznych«, autorstwa Ewy Jadwigi Lipińskiej, wydanej w 2022 r. przez Oficynę Wydawniczą Politechniki Rzeszowskiej", w dziedzinie naukowej "nauki społeczne" i dyscyplinie naukowej "nauki o zarządzaniu i jakości". Nagroda została przyznana podczas I Mistrzostw Świata Nauki, które odbywały się w Dubaju. Beata Motyka/Politechnika Rzeszowska
Dr inż. Ewa Lipińska z Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej otrzymała udokumentowany dyplomem tytuł Srebrnego Zwycięzcy Nauki. Za artykuł naukowy.

Nagroda została przyznana podczas I Mistrzostw Świata Nauki, które odbywały się w Dubaju. Wzięło w nich udział 1236 uczestników z 69 krajów. Byli to fizycy, matematycy, lekarze, biolodzy, chemicy, ekonomiści, filologowie, językoznawcy, prawnicy, historycy, politolodzy, specjaliści z zakresu stosunków międzynarodowych, geografowie, filozofowie, specjaliści z zakresu administracji publicznej, nauk technicznych, przyrodniczych i pedagogicznych. Wśród jurorów znalazło się ponad 30 laureatów Nagrody Nobla. Zgłoszono prace z 38 dziedzin nauki. Nagrody otrzymało 360 naukowców.

Dr inż. Ewa Lipińska otrzymała nagrodę za autopromocję monografii „Zarys teorii państwa jako organizacji bezpiecznej ekologicznie w badaniach empirycznych” wydanej w 2022 r. przez Oficynę Wydawniczą Politechniki Rzeszowskiej. W dziedzinie naukowej „nauki społeczne” i dyscyplinie naukowej „nauki o zarządzaniu i jakości”. W artykule przedstawiła analizę czterech koncepcji: bezpieczeństwa ekologicznego, odpowiedzialności społecznej, zrównoważonego rozwoju i zarządzania środowiskowego. W pracy zostały omówione wyniki badań 18 miast regionalnych Polski.

Dr inż. Ewa J. Lipińska jest autorką, dydaktykiem, mówcą i konsultantem z zakresu nauk społecznych i nauk inżynieryjno-technicznych. Przez przyjaciół, kolegów po fachu i klientów określana jako jedna z najbardziej wnikliwych, silnych i zarazem empatycznych osób. Jest absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej im. St. Staszica w Krakowie. Dyplom inżyniera w specjalności gazownictwo ziemne i magistra w specjalności ochrona środowiska w gospodarce obroniła na Wydziale Wiertnictwa Nafty i Gazu, a pracę doktorską na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. Macieja Mazurkiewicza w 2006 r.

Autorka publikacji naukowych, m.in.: "Rozmieszczenie i wpływ na środowisko emisji ze złóż substancji węglowodorowych współwystępujących ze złożami wód mineralnych w gminie Iwonicz-Zdrój" (2013), "Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne jako instrument polityki zarządzania zasobami środowiska" (2011), "Gospodarka odpadami" (2004), "Ochrona środowiska od atmosfery do górotworu" (2003) i wielu artykułów naukowych wygłoszonych na konferencjach krajowych i międzynarodowych, oraz współautorką publikacji "Powódź 2010 - przyczyny i skutki" wraz z suplementem do publikacji na płycie DVD pt. "Walcząc z żywiołem" i "Uzdrowiska województwa podkarpackiego - identyfikacja wybranych zagrożeń środowiska".

Dorobek naukowy wzbogaciła o dwie prace badawcze. Pierwsza praca finansowana przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego (2007-2010) dotyczyła "Oceny wpływu wyrobisk górniczych początków górnictwa naftowego (kopanek) na środowisko". W latach 2011-2013 była kierownikiem projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki na podstawie umowy podpisanej z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego pt. "Ocena wpływu naturalnej migracji przypowierzchniowej substancji węglowodorowych na warunki eksploatacji wód mineralnych na przykładzie Iwonicza-Zdroju".

Obecnie głównym tematem naukowym i publikacyjnym dr inż. Ewy Lipińskiej jest rola administracji rządowej i samorządowej w rozwiązywaniu problemów globalnych, regionalnych i lokalnych wspólnot samorządowych z punktu widzenia miast regionalnych i gmin o statusie uzdrowiska (lub obszarów ochrony uzdrowiskowej). Omawia tematykę dotyczącą współpracy międzynarodowej w przeciwdziałaniu poważnym awariom z punktu widzenia bezpieczeństwa (wewnętrznego i zewnętrznego), traktującego priorytetowo bezpieczeństwo ekologiczne. W tym ostatnim kontekście specjalizuje się w prawie Unii Europejskiej z dziedziny nauk społecznych w dyscyplinach nauki o zarządzaniu i jakości oraz nauki o bezpieczeństwie, a z dziedziny nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynierii środowiska.

Dr inż. Ewa Lipińska jest liderem zajmującym się inspirowaniem i nauczaniem osób chcących dawać swoim zachowaniem świadectwo wiary w sens osiąganych celów, rozwijania wartości, przyjmowania strategii i odpowiedzialności za osiągane wyniki dodatnie w zarządzaniu organizacjami i ich kontroli oraz monitoringu środowiska, w tym w organizacji jako miejscu pracy. Celem dr inż. Ewy Lipińskiej jest wprowadzenie organizacji (każdej) w przyszłość przez poczucie wartości, jedności i sensu pracy na rzecz społeczeństwa obywatelskiego (globalnego, regionalnego i lokalnego). Promuje ciągłe uczenie się i polepszanie wyników zarządzania zmianą i planowania rozwoju.

W miejscu pracy jej zainteresowania koncentrują się na współdziałaniu i pracy zespołowej - przywództwie oraz badaniu wydajnych zespołów wyzwalających zaangażowanie pracowników.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Maturzyści zakończyli rok szkolny. Czekają na nich egzaminy maturalne

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto