MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dr hab. Marek Delong został nowym rektorem Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Dr hab. Marek Delong, rektor - elekt PANS w Przemyślu.
Dr hab. Marek Delong, rektor - elekt PANS w Przemyślu. PANS w Przemyślu
Dr hab. Marek Delong został nowym rektorem Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu kadencji 2024-2028. Obecnie jest Dziekanem Wydziału Nauk Społecznych, Humanistycznych i Ochrony Zdrowia tej uczelni. Rektor-elekt rozpocznie swoje urzędowanie 1 września 2024 r.

Dr hab. Marek Delong, prof. PANS, związany jest uczelnią od 2009 r., pełnił w PANS funkcje kierownika zakładu, dyrektora instytutu, prorektora ds. studenckich i dziekana wydziału.

  • To doktor habilitowany w zakresie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o polityce; profesor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu oraz profesor Politechniki Rzeszowskiej na Wydziale Zarządzania w Katedrze Nauk Humanistycznych i Społecznych;
  • członek Rady Naukowej i przewodniczący Komisji Socjologii i Polityki Społecznej Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego;
  • przewodniczący przemyskiego oddziału PTG, członek Polskiego Towarzystwa Religioznawczego, International Association for the History of Religion – IAHR oraz w European Association for the Study of Religions – EASR.

- Zajmuje się problematyką bezpieczeństwa w Europie Środkowo-Wschodniej oraz kwestiami wyznaniowymi. Jest autorem i współautorem pięciu monografii, redaktorem kilkunastu prac zbiorowych z zakresu nauk o bezpieczeństwie, autorem kilkudziesięciu artykułów naukowych publikowanych w czasopismach naukowych i pracach zbiorowych krajowych i zagranicznych - przekazuje PANS w Przemyślu.

Jak przekazuje uczelnia, nowy rektor do najważniejszych zadań swojej kadencji rektorskiej zalicza m.in. poszerzenie oferty dydaktycznej, a tym samym zwiększenie liczby studentów, ścisłą współpracę z samorządem studenckim oraz Uniwersytetem Trzeciego Wieku, rozwijanie infrastruktury uczelni, wzmacnianie pozycji PANS w otoczeniu społeczno-gospodarczym poprzez zaangażowanie we wspólne inicjatywy rozwojowe z przedsiębiorcami, organizacjami pozarządowymi i władzami samorządowymi.

- Nasza uczelnia, Przemyśl, stoją przed wielkimi wyzwaniami związanymi m.in. z wyludnianiem miasta, w tym odpływem młodzieży do większych ośrodków akademickich. Temu można zapobiec, ale tylko wspólnymi siłami, czyli dzięki współpracy naszej Akademii z otoczeniem społeczno-gospodarczym, co jest jednym z głównych celów PANS. Uczelnia jest w stanie zapewnić solidne wykształcenie, zgodnie z potrzebami lokalnego rynku pracy, ale potencjalni kandydaci na studia muszą chcieć zostać w Przemyślu, który miałby być dla nich miejscem atrakcyjnym do życia, prężnie się rozwijającym - twierdzi rektor - elekt.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Dr hab. Marek Delong został nowym rektorem Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu [ZDJĘCIA] - Nowiny

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto