MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zaproszenie na wykład dr. Pawła Kocańdy pt. „Pierwsze wzmianki o Rzeszowie a źródła archeologiczne” do Biblioteki na ul. Sokoła

Patrycja Reszko
Patrycja Reszko
Zaproszenie na wykład  „Pierwsze wzmianki o Rzeszowie a źródła a źródła archeologii"
Zaproszenie na wykład „Pierwsze wzmianki o Rzeszowie a źródła a źródła archeologii" WiMBP
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie oraz Fundacja Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego zapraszają na wykład dr. Pawła Kocańdy, archeologa pt. „Pierwsze wzmianki o Rzeszowie a źródła archeologiczne”. Co warto wiedzieć o początkach naszego miasta?

Co dowiemy się o początkach naszego miasta?

Na to pytanie będzie można sobie odpowiedzieć po wykładzie wykład dr. Pawła Kocańdy, archeologa „Pierwsze wzmianki o Rzeszowie a źródła archeologiczne”. Wydarzenie odbędzie się w środę, 5 czerwca 2024 r., godz. 18.00 w budynku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13.

Współorganizatorem spotkania w Bibliotece jest Fundacja Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Rzeszów.

O fundacji

Fundacja Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego – organizacja zajmująca się ochroną i badaniem dziedzictwa archeologicznego w południowo-wschodniej Polsce.

Prowadzi wykopaliska, dokumentację zabytków oraz prace konserwatorskie współpracując z instytucjami naukowymi i muzeami. Jej celem jest nie tylko odkrywanie i badanie przeszłości, ale także edukacja i popularyzacja wiedzy o dziedzictwie archeologicznym.

Kim jest Paweł Kocańda?


Paweł Kocańda
jest doktorem nauk humanistycznych w dyscyplinie archeologia oraz muzealnik ze specjalizacją edukator muzealny. Od kwietnia 2021 roku jest dyrektorem Muzeum Ziemi Bieckiej.

Jego zainteresowania naukowe skupiają się na architekturze obronno-rezydencjonalnej w Europie Środkowej, w szczególności fundacjach Przemyślidów oraz Piastów i Jagiellonów. Ponadto interesuje się archeologią miejską, osadnictwem na pograniczu polsko-węgierskim oraz fortyfikacjami nowożytnymi.

Paweł Kocańda jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów i opracowań dotyczących fortyfikacji średniowiecznych oraz badań archeologicznych w Bieczu i Rzeszowie. Kierował lub współprowadził liczne badania archeologiczne na terenie województw małopolskiego i podkarpackiego. Czynnie uczestniczył w ponad 30 konferencjach krajowych oraz międzynarodowych. Członek kilku organizacji i stowarzyszeń, m.in. Polskiego Towarzystwa Historycznego, Oddział w Nowym Targu oraz Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Powiatu Gorlickiego i Upiększania Gorlic z Okolicą, gdzie działa na rzecz propagowania ochrony dziedzictwa archeologicznego.

Więcej informacji na temat wydarzenia przeczytamy na stronie WiMBP w Rzeszowie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto