Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przedszkola w Rzeszowie w roku szkolnym 2024/2025. Zobacz, gdzie możesz je znaleźć

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Lista przedszkoli w Rzeszowie. Gdzie zapisać dziecko?
Lista przedszkoli w Rzeszowie. Gdzie zapisać dziecko? kot63
O rozwój dziecka warto dbać już od najmłodszych lat. Aby to zrobić możesz zapisać je do jednego z przedszkoli w Rzeszowie. Sprawdź dane adresowe placówek. Uzyskaj informacje także o tym, kiedy zaczynają się rekrutacje i jakie kryteria brane są pod uwagę, a także jak istotne jest, aby Twoje dziecko możliwie jak najwcześniej rozpoczęło naukę funkcjonowania w grupie.

Spis treści

W jakim wieku możesz zapisać dziecko do przedszkola?

Do przedszkola może iść dziecko, które w dniu rozpoczęcia roku szkolnego rocznikowo ma ukończone 3 lata. W niektórych przypadkach może mieć 2,5 roku, decyzję o tym może podjąć bezpośrednio dyrekcja przedszkola.

Kiedy przeprowadzane są procesy rekrutacyjne do przedszkoli w Rzeszowie?

Rekrutacje do przedszkoli trwają zwykle w pierwszych miesiącach roku, w lutym i marcu. Zależy to od konkretnej placówki. Publiczne oraz niepubliczne przedszkola posiadają różne zasady w procesie rekrutacyjnym. W tych pierwszych sa narzucone odgórnie i zapisane w ustawie, natomiast te drugie ustalają zasady samodzielnie i w każdym z nich mogą być odmienne.

Jak wyglądają zasady rekrutacji?

Przedszkola niepubliczne w Rzeszowie funkcjonują na podstawie przepisów, które określono w statucie i w oparciu o nie przeprowadzają rekrutację. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. W większości przypadków o przyjęciu decyduje kolejność, z jaką wpływały zgłoszenia. Następnie pierwszeństwo mają zwykle dzieci, które chodziły do wybranego przedszkola wcześniej. Pod uwagę brane są także takie okoliczności, jak rodzeństwo uczęszczające do tego przedszkola. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 możesz uzyskać na stronie internetowej albo w samej placówce.

Zapisać dziecko można poprzez platformy internetowe bądź w sposób tradycyjny, a więc przekazanie formularza do sekretariatu placówki.

Informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w przedszkolach publicznych w Rzeszowie możesz znaleźć na ich stronach oraz na stronie urzędu miasta.

Kryteria dotyczące rekrutacji w placówkach publicznych to między innymi:

  • niepełnosprawność kandydata
  • niepełnosprawność rodzeństwa kandydata
  • samotne wychowanie kandydata w rodzinie

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czy Twoje dziecko powinno chodzić do przedszkola w Rzeszowie?

Edukacja przedszkolna pozostaje bardzo ważna w kontekście rozwoju dziecka. Jako cel główny obiera sobie przygotowanie go do rozpoczęcia nauki w szkole. Poza tym, maluch uczęszczając do przedszkola nabiera umiejętności życia w grupie. Dochodzi u niego do rozwoju w obszarze społecznym i emocjonalnym. Zdobywa tam wiedzę, jak rozmawiać z innymi dziećmi, wyrażać swoje emocje i potrzeby.

W przedszkolu maluch ma szansę nie tylko przygotować się na naukę w szkole, ale również wyszaleć podczas zabaw z rówieśnikami - zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Jest to przestrzeń do rozwijania umiejętności motorycznych. Maluchy uczą się, jak bez pomocy dorosłych umyć zęby, jeść, nakładać i zdejmować buty, biegać, rysować. Zabawa w większym gronie sprzyja przyswajaniu takich zasad, jak dzielenie się zabawkami, zabawa bez konfliktów, empatia wobec innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Wizytówki przedszkoli w Rzeszowie

Poniżej lista wizytówek przedszkoli. Być może jedno z nich okaże się najlepsze dla Twojego dziecka.

Szukasz dalej? Kliknij i znajdź wszystkie przedszkola w Rzeszowie

To warto wiedzieć

Okazje
od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto