Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W rzeszowskich parkach szykuje się rewolucja

Teraz Rzeszów
Teraz Rzeszów
Pięć dużych inwestycji w tereny rekreacyjne zaplanowano w projekcie tegorocznego budżetu miasta. Na pierwszy plan wysuwają się prace w parku przy ul. Cieplińskiego i budowa kolejnego traktu rowerowo spacerowego nad Wisłokiem.

Okolice Wisłoka
Między ul. Lwowską a mostem Zamkowym, na prawym brzegu rzeki powstaną chodnik i ścieżka rowerowa. Trakt będzie miał w połączenia z trzema mostami (Zamkowy, Lwowski i Narutowicza). W planach miasta na kolejne lata jest jeszcze budowa ostatniego fragmentu drogi, którym od mostu Zamkowego dojedziemy przez nowy park do zapory. W ten sposób powstanie zamknięty okrąg, liczący w sumie ok.10 km. Rowerzyści będą mogli jeździć nim dookoła rzeki: między ul. Lwowską a Powstańców Warszawy. Prace rozpoczną się na początku marca. Wykonawca przygotowuje już teren pod budowę.
Park Jedności Polonii z Macierzą – al. Cieplińskiego
Będzie to drugi etap remontu rozpoczętego wiosną 2009 roku. W pierwszym etapie powstała tu fontanna, a alejki wyłożono granitową kostką. Nowe otoczenie zyskał także pomnik gen. Władysława Sikorskiego. Jesienią uruchomiono tu drugą, kaskadową fontannę oraz dokończono budowę muszli koncertowej. Do wykonania został jeszcze remont pozostałych alejek i wymiana latarni. W parku powstanie też plac zabaw, podzielony na dwie części. Pierwsza, przeznaczona dla dzieci w wieku 7-13 lat będzie wyposażona w urządzenia podobne do tych, jakie zastosowano w parku na Lisiej Górze, czyli drabinki, przeplotki i elementy do wspinaczki. Najmłodsi dostaną natomiast nowe huśtawki, bujaki i piaskownicę. Alejki zostaną wykonane ze zwykłego, a nie jak zapowiadano wcześniej, kolorowego asfaltu.
Park na osiedlu Słocina
Na prośbę mieszkańców miasto chce wybudować tutaj plac zabaw. Zabawki mają kosztować ok. pół miliona złotych. To kolejny etap remontu, rozpoczętego po włączeniu Słociny do Rzeszowa. Wcześniej miasto odnowiło tu alejki, uprzątnęło staw i zamontowało oświetlenie. Do parki można dojść m.in., nowym chodnikiem, wybudowanym wzdłuż ul. Paderewskiego. O pieniądze na plac zabaw urzędnicy poproszą radnych podczas jednej z najbliższych sesji. Jednym z miejsc rozważanych pod budowę placu zabaw jest także park papieski w rejonie katedry.
Park przy ul. Rycerskiej
Na ten rok zaplanowano kolejny etap zagospodarowania terenów powstałych po wyburzeniu muru wokół parku przy ul. Rycerskiej. Nowy park będzie się rozciągać od ul. Partyzantów do ul. Marszałkowskiej. W tym roku staną tu nowe ławki oraz powstanie część alejek. Miasto planuje także zakup roślin. Docelowo w parku zostaną wybudowane dwie fontanny.
Okolice kąpieliska Żwirownia
Tutaj powstanie ścieżka rowerowa. Połączy trakt biegnący od zapory do Żwirowni, z ul. Kwiatkowskiego. Nowa droga dla rowerzystów planowana jest także na lewym brzegu rzeki. Połączy Lisią Górę z granicami miasta, a jeśli miasto dogada się z gminą Boguchwała, dotrze do kładki na Wisłoku. W międzyczasie trwają przygotowania do budowy nowego parku wypoczynkowo – rekreacyjnego w rejonie Żwirowni. Jego dokumentacja lada chwila dotrze do ratusza. W planach jest m.in. budowa boisk do siatkówki i piłki nożnej, ścieżki zdrowia i placu zabaw. Całość uzupełnią nowe pomosty na kąpielisku. Budowa parku rozpocznie się jednak dopiero w przyszłym roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W rzeszowskich parkach szykuje się rewolucja - Warszawa Nasze Miasto

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto