MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Klubowi PiS zależy na wyborze nowego przewodniczącego nowej Rady Miasta Rzeszowa

Piotr Samolewicz
Piotr Samolewicz
Rzeszowscy radni PiS zapowiadają, że w nowej Radzie Miasta będą prowadzić politykę w interesie mieszkańców miasta. Zależy im na zbudowaniu większości w Radzie Miasta i wyborze nowego przewodniczącego. Przypomnijmy, że PiS w wyniku ostatnich wyborów samorządowych ma największą liczbę 9 radnych, a ich kandydat Waldemar Szumny ma szansę wygrać II turę wyborów na prezydenta miasta.

Na czwartkowej konferencji prasowej radni PiS zadeklarowali gotowość współpracy ze wszystkimi klubami „dla dobra mieszkańców i dla dobra wspólnego Rzeszowa”.

- Dla nas najważniejsza jest skuteczność, by decyzje w sprawie inwestycji i remontów na które mieszkańcy rzeszowskich osiedli czekają od wielu lat, szybko były podejmowane, a następnie realizowane bez żadnej zwłoki – zadeklarowali radni PiS.

Za najważniejsze cele radni uznali budowę nowych żłobków i przedszkoli na os. Budziwój, Biała, Słocina, Mieszka I i nowej szkoły na Wilkowyi. Chcą też realizować program Bezpieczny Rzeszów, zakładający modernizację i budowę systemu kanalizacji deszczowej i dostosowanie go do retencji wód opadowych na terenie całego miasta, szczególnie na osiedlach Biała i Budziwój. Rady osiedlowe zdaniem radnych PiS powinny dysponować sowimi budżetami (400 – 500 tys. zł) na realizację drobnych zadań. Należy też domknąć północną obwodnicę Rzeszowa.

Innymi ważnymi punktami są potrzeba opracowania miejscowych planów zagospodarowania na rzeszowskich osiedlach, podniesienie wynagrodzeń dla pracowników miejskich, personelu żłobków, przedszkoli i pomocy społecznej. Radni chcą zadbać o tereny rekreacyjne dla rzeszowian, uratować to ca da się w dolinie Wisłoka.

PiS ma dziewięciu radnych w Radzie Miasta, czyli największa liczbę, ale by rządzić musi stworzyć koalicję. Potencjalnym sojusznikiem jest klub Stowarzyszenia Razem dla Rzeszowa (4 radnych), którego działacze po raz pierwszy weszli do Rady Miasta i którego kandydat prof. Jacek Strojny zdobył trzeci wynik w wyborach na prezydenta miasta.

- Chcemy rozmawiać o programie i o tym czego żądają mieszkańcy. Próbujemy prowadzić rozmowy z panem radnym Strojnym i jego komitetem – mówił radny Jerzy Jęczmienionka, zapytany o to, co PiS ma do zaoferowania klubowi Razem dla Rzeszowa, by stworzyć z nim koalicję. - Na tę chwilę jest deklaracja, że być może wrócimy do rozmów po 21 kwietnia (II tura wyborów prezydenckich w Rzeszowie – ps), ale uważam, że jeśli komitet Jacka Strojnego Razem dla Rzeszowa chce być komitetem skutecznym, to jest nieodzowna praca i dyskusja, jak zreorganizować kształt Rady Miasta Rzeszowa, ile ma być stałych komisji, naszym zdaniem mniej, bo w tej chwili jest ich za dużo. Musimy się skupić na dobrej, merytorycznej pracy na poziomie Rady Miasta Rzeszowa, przede wszystkim wybrać nowego przewodniczącego, który będzie gwarantował niezależność i dobrą pracę Rady Miasta – mówił Jerzy Jęczmienionka z PiS.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Napięcie wokół Tajwanu. Chiny rozpoczęły manewry

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Klubowi PiS zależy na wyborze nowego przewodniczącego nowej Rady Miasta Rzeszowa - Nowiny

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto