MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Spotkanie trzech kandydatów na prezydenta Rzeszowa: Jacka Strojnego, Waldemara Szumnego i Konrada Fijołka 

Agnieszka Lisowicz
Agnieszka Lisowicz
Spotkanie przy kawie Jacka Strojnego, Konrada Fijołka i Waldemara Szumnego
Spotkanie przy kawie Jacka Strojnego, Konrada Fijołka i Waldemara Szumnego AL
Kandydaci rozmawiali m.in. o programie wyborczym Stowarzyszenia Razem Dla Rzeszowa, współpracy w Radzie Miasta, a także ewentualnej debacie Szumnego i Fijołka.  

Po rozmowie kandydaci odnieśli się do wcześniej wymienionych trzech punktów. Wszyscy trzej zaznaczyli, że rozmowa była merytoryczna i spokojna. Dotyczyła przede wszystkim realizacji programu wyborczego Stowarzyszenia Razem Dla Rzeszowa.  

- Wiele z tych elementów programu, w zasadzie te najważniejsze wspieram i popierał będę także w roli prezydenta miasta Rzeszowa — mówił Konrad Fijołek, kandydat w II turze na prezydenta Rzeszowa. 

- Wiele z tych elementów programu, w zasadzie te najważniejsze wspieram i popierał będę także w roli prezydenta miasta Rzeszowa — mówił Konrad Fijoł
- Wiele z tych elementów programu, w zasadzie te najważniejsze wspieram i popierał będę także w roli prezydenta miasta Rzeszowa — mówił Konrad Fijołek AL

- Z mojego punktu widzenia bardzo ważne i najciekawsze pomysły programowe to, chociażby Agencja Rozwoju Aglomeracji Rzeszowskiej. Pomysł bardzo mi się spodobał w programie pana Jacka. Oczywiście Strategia Dla Miasta Rzeszowa to jest dzisiaj najważniejszy dokument, a w ślad za tym rosnąca ilość planów zagospodarowania przestrzennego na terenie miasta. Do tych planów przystąpiliśmy, ale oczywiście chcielibyśmy osiągnąć to wymarzone, uwzględnione w waszym programie 50 proc. planów. Jeśli chodzi o komunikację, również zgodziliśmy się, że nr 1 to połączenie mostowe na południu między Jana Pawła a Podkarpacką. Nr 2 to domknięcie pierścienia na północy Rzeszowa, czyli E94 z dojazdem do S19 dookoła Załęża. Jeśli chodzi o szeroko rozumianą jakość życia w obszarze kultury, rekreacji i zieleni w pełni się zgadzamy — mówił Fijołek o programie Razem Dla Rzeszowa.

Zaznaczył również, że w pełni się zgadza z propozycjami Jacka Strojnego odnośnie stworzenia specjalnego oddziału zarządzania projektami.  

Również Waldemar Szumny zgadza się z propozycjami lidera Stowarzyszenia Razem Dla Rzeszowa.  

- Ja przyjmuję do realizacji wszystkie założenia programu ruchu społecznego Razem Dla Rzeszowa. Chcę zapewnić sympatyków, osoby głosujące na Jacka Strojnego w wyborach prezydenckich, że w przypadku mojej wygranej cały ten program będzie zrealizowany w mojej 5-letniej kadencji — informował kandydat PiS w II turze na prezydenta Rzeszowa. 

- Jak tylko znajdziemy czas, a myślę, że znajdziemy, to taka debata się odbędzie — informował Waldemar Szumny.
- Jak tylko znajdziemy czas, a myślę, że znajdziemy, to taka debata się odbędzie — informował Waldemar Szumny. AL

- Drugi temat dotyczył przyszłości w Radzie Miasta. Bardzo dobra rozmowa, podsumuję też jednym zdaniem. Kluby nasze, będą nosić nazwę: Razem Dla Rzeszowa, Rozwój Rzeszowa i Bezpieczny Rzeszów, w związku z tym myślę, że możemy działać wspólnie dla bezpiecznego rozwoju Rzeszowa — mówił Waldemar Szumny.  

Odniósł się on również do propozycji Jacka Strojnego w sprawie debaty. Powiedział, że z przyjemnością weźmie udział w takim wydarzeniu.  

- Dla mnie jest to możliwość prezentacji programu, dotarcia do tych nieprzekonanych, bo jeszcze są osoby nieprzekonane do mojej kandydatury na prezydenta. Zapewniłem Jacka i Konrada, że wezmę udział w tej debacie. Musimy znaleźć termin, ponieważ mamy jeszcze kilka debat. Jak tylko znajdziemy czas, a myślę, że znajdziemy, to taka debata się odbędzie — informował Waldemar Szumny.

Spotkanie trzech kandydatów na prezydenta Rzeszowa: Jacka Strojnego, Waldemara Szumnego i Konrada Fijołka 
AL

- Wszystkim nam tutaj zależy na tym, żeby rada, która będzie po tych wyborach funkcjonować, budowała tożsamość miasta jako podmiot niezależny i współpracujący. Taki, który większość energii przenosi na spór merytoryczny — podsumował Jacek Strojny.  

Warto zaznaczyć, że w tegorocznych wyborach ze Stowarzyszenia Razem Dla Rzeszowa do Rady Miasta dostało się czterech kandydatów: Jacek Strojny, Elżbieta Niedzielska, Rafał Kulig i Michał Wróbel. Bez ich głosów ciężko będzie przegłosować jakiekolwiek uchwały.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Spotkanie trzech kandydatów na prezydenta Rzeszowa: Jacka Strojnego, Waldemara Szumnego i Konrada Fijołka  - Nowiny

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto