Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Parku Papieskim obok katedry w Rzeszowie powstało symboliczne „żonkilowe pole”. Dzięki tym kwiatom możemy nieść nadzieję

Ula Sobol
Rafał Ciupiński, prezes Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci
Rafał Ciupiński, prezes Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci Archiwum własne
Rozmowa z Rafałem Ciupińskim, prezesem Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Fundacja jest oficjalnym uczestnikiem w ogólnopolskim programie „Pola Nadziei".

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci 4 października zainaugurowała w Rzeszowie jesienną edycję, ogólnopolskiego programu "Pola Nadziei". W Parku Papieskim powstało symboliczne „żonkilowe pole”

Zaprosiliśmy wszystkich do udziału w jesiennej edycji „Pola Nadziei" organizowanej na terenie Rzeszowa przez naszą fundację. Wydarzenie zainaugurowaliśmy w niedzielę, 4 października sadząc cebulki żonkili w Parku Papieskim obok katedry w Rzeszowie. Tym symbolicznym gestem zapraszamy wszystkich, by przyłączyli się do akcji sadząc cebulki w swoich ogródkach. 5 października zachęcaliśmy do tworzenia symbolicznych "żonkilowych rabatek" na terenie przy budynkach placówek: młodzież szkół rzeszowskich, pracowników zakładów pracy, urzędów i innych instytucji miasta Rzeszowa. Jeśli jakaś placówka chciałaby się zaangażować w tą akcje prosimy o kontakt z nami.

Dzięki tym kwiatom chcecie nieść nadzieję?

To także symboliczne wydarzenie, dzięki któremu chcieliśmy pokazać, że właśnie teraz, jesienią sadzi się żonkile. Te kwiaty to symbol nadziei. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną, będą tworzyć całe pola nadziei. Następnie zostaną ścięte i będą sprzedawane. Sprzedażą zajmą się wolontariusze, uczniowie oraz osoby zaangażowane w akcję.

"Pola Nadziei" to także program, który ma na celu promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum

Dzięki tej inicjatywie chcemy także przypomnieć wszystkim, że wśród nas są ludzie chorzy, niepełnosprawni, a także wymagający naszej opieki. Osoby, które angażują się w akcję pamiętają o tych wszystkich i zdają sobie sprawę, że takim ludziom należy pomagać. Bardzo zależało nam, aby jak najwięcej szkół, a także instytucji zaangażowało się w tą akcję poprzez tworzenie takich rabat żonkilowych.

A czy te żonkilowe pola cieszą się zainteresowaniem?

W poprzednich latach na terenie Rzeszowa w akcję angażowały się pojedyncze szkoły była to ich własna inicjatywa. W tym roku po raz pierwszy chcieliśmy, aby Rzeszowskie „Pola Nadziei” odbyły się na większą skalę angażując w to wydarzenie jak najwięcej placówek i szkół z Rzeszowa i okolic. Ta akcja, niesie też ze sobą ważne przesłanie i ma na celu uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących wśród nas. Dzieci i młodzież bardzo chętnie zaangażują się we wspólne działania m.in. sadząc już kwiaty.


ZOBACZ TEŻ: Janusz Barycki, prezes Fundacji Beksiński, o wystawie dzieł Zdzisława Beksińskiego w Rzeszowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto