MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tak wyglądał drugi etap naboru do Bieszczadzkiego Oddziału Staży Granicznej. O pracę walczy 62 kandydatów [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Drugi etap rekrutacji w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej.
Drugi etap rekrutacji w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej. BiOSG
62-osobowa grupa kandydatów zawalczyła o swoją zawodową przyszłość podczas drugiego etapu naboru do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej.

W 2024 roku Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej planuje przyjąć do służby rekordową liczbę 200 osób. Część tych miejsc zajmą kandydaci, którzy 19 i 20 marca uczestniczyli w II etapie rekrutacji. Kolejna grupa kandydatów zmierzyła się z takimi wyzwaniami jak test wiedzy ogólnej, znajomości języka obcego, sprawności fizycznej. Na zakończenie każdy z nich miał okazję zaprezentować swoje mocne strony i predyspozycje podczas rozmowy z komisją egzaminacyjną. Osoby, które otrzymają wymaganą ilość punktów, po uzyskaniu pozytywnej opinii z komisji lekarskiej, zasilą szeregi Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Elementami postępowania są również badanie psychologiczne, psychofizjologiczne (wariograf), a także procedura otrzymania poświadczenie bezpieczeństwa potwierdzającego gwarancję dochowania tajemnicy służbowej.

Jak się okazuje kandydaci o służbie wiedzą już sporo. Znają podkarpackie placówki Straży Granicznej, a część z nich ma ulubione miejsca, w którym chciałaby w przyszłości służyć. O atrakcyjności służby w BiOSG stanowi jej różnorodność. To zadania wykonywane bezpośrednio w ochronie granicy państwowej jak również w kontroli ruchu granicznego, czy też z wykorzystaniem psów i koni służbowych. Nowoczesna i dobrze wyposażona formacja przyciąga młodych ludzi, którzy w służbie upatrują swojej drogi życiowej.

Więcej o naborze do BiOSG.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Tak wyglądał drugi etap naboru do Bieszczadzkiego Oddziału Staży Granicznej. O pracę walczy 62 kandydatów [ZDJĘCIA] - Nowiny

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto