MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Najliczniejszy nabór ochotników do 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Jarosławiu [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
W koszarach w Jarosławiu stawiło się 117 ochotników z powiatu przemyskiego, jarosławskiego, lubaczowskiego i miasta Przemyśla.
W koszarach w Jarosławiu stawiło się 117 ochotników z powiatu przemyskiego, jarosławskiego, lubaczowskiego i miasta Przemyśla. 20 Przemyska BOT
W koszarach w Jarosławiu stawiło się 117 ochotników z powiatu przemyskiego, jarosławskiego, lubaczowskiego i miasta Przemyśla, którzy już niebawem rozpoczną terytorialną służbę wojskową w 20 Przemyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Są to zarówno osoby, które dopiero zaczynają przygodę z wojskiem, jak również rezerwiści.

Początek drogi do bycia żołnierzem w trakcie szkolenia podstawowego i wyrównawczego to wstępne dopełnienie niezbędnych formalności, np. wypełnienie dokumentów, pobranie mundurów, odbycie szkolenia z BHP i test sprawności fizycznej.

- W sobotę nowo wcieleni otrzymali karabinki MSBS GROT, z którymi nie będą rozstawać się, aż do ostatniego dnia szkolenia. Przez następne dni będą ćwiczyć pod okiem doświadczonych instruktorów z 202 batalionu obrony pogranicza - poznają podstawy strzelectwa, taktyki, łączności, topografii, zasady zachowania na polu walki, przetrwania w trudnych warunkach oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie podstawowe zakończy sprawdzian nabytej wiedzy i umiejętności praktycznych, tzw. „pętla taktyczna” - informuje ppor. Rafał Laska, p.o. rzecznika 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Jak dodaje:

- Ukoronowaniem tych zmagań będzie przysięga wojskowa, która odbędzie się 27 kwietnia br. w Jarosławiu. Po złożeniu uroczystej przysięgi ochotnicy zostaną żołnierzami pełniącymi Terytorialną Służbę Wojskową i będą kontynuować szkolenie wojskowe w swojej brygadzie, w weekendy (minimum dwa dni raz w miesiącu) oraz na poligonie (raz w roku przez 14 dni).

Wśród nowych ochotników są osoby, które z wojskiem nie miały do tej pory żadnej styczności jak również rezerwiści, którzy w przeszłości byli żołnierzami zawodowymi, znają zasady żołnierskiego rzemiosła i w dalszym ciągu chcą służyć ojczyźnie, stale rozwijać się oraz pomagać w szkoleniu młodszych kolegów i koleżanek rozpoczynających swoją przygodę
z wojskiem.

Osoby, które są zainteresowane służbą w 20 Przemyskiej Brygadzie OT, mogą składać wnioski w odpowiednim dla swojego miejsca zamieszkania Wojskowym Centrum Rekrutacji lub przez portal e-PUAP. Można również skontaktować się z rekrutem 20 PBOT ze swojego powiatu - dane kontaktowe dostępne są na https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl i na stronie 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Najliczniejszy nabór ochotników do 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Jarosławiu [ZDJĘCIA] - Nowiny

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto