Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Tajemnicze czarne ekrany. Co dzieje się z tablicami informacyjnymi w Rzeszowie?

Agnieszka Lisowicz
Agnieszka Lisowicz
Mieszkańcy Rzeszowa z niepokojem zauważyli, że tablice informacyjne rozmieszczone w różnych częściach miasta nie spełniają swojej pierwotnej funkcji, a zamiast tego prezentują jedynie czarne ekrany z trzema kropkami. Zwracają uwagę na problem braku informacji o obowiązujących zasadach ruchu, czasie przejazdu czy utrudnieniach na drodze.

Program unijny z zakresu transportu. Co obejmował?

Tablice zmiennej treści, które obecnie budzą wątpliwości mieszkańców Rzeszowa, zostały zakupione w ramach programów współfinansowanych przez Unię Europejską. Jednym z tych programów był „Budowa systemu integrującego transport publiczny Miasta Rzeszowa i okolic”, realizowany w latach 2007-2013. W ramach tego projektu miasto otrzymało wsparcie na zakup nowoczesnego taboru autobusowego, przebudowę lokalnego układu komunikacyjnego oraz wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym.

Czarne ekrany zamiast informacji. Co się stało?

Obecnie tablice, które miały dostarczać istotne informacje dla kierowców, prezentują jedynie czarne ekrany z trzema kropkami, z małymi wyjątkami. Mieszkańcy są zawiedzeni działaniem systemu.

Tablice cały czas działają. Zmieniony natomiast został tryb ich pracy. Zmianę sugerowali także sami kierowcy, którzy zwracali uwagę, że tablice powinny informować o zdarzeniach najbardziej istotnych. Obecnie wyświetlane są na nich komunikaty tylko w sytuacji, gdy dochodzi do jakiegoś zdarzenia drogowego takiego jak np. wypadek, którego efektem są utrudnienia na danej ulicy czy też roboty drogowe, a także komunikaty dotyczące sytuacji, gdy organizowane jest np. jakieś wydarzenie, które wiąże się ze zmianą organizacji ruchu na konkretnych drogach.

- tłumaczy Artur Gernand.

Czy to nie jest marnotrawstwo?

Mieszkańcy Rzeszowa, zaniepokojeni brakiem istotnych informacji na tablicach, zastanawiają się, czy w związku z obecną sytuacją nie warto byłoby przemyśleć alternatywnego wykorzystania tychże ekranów np. w postaci prezentacji dojazdu do strategicznych punktów miasta, czy chociażby warunków atmosferycznych.

od 7 lat
Wideo

Igor Polak, Najpopularniejszy Talent 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto