Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rusza nabór wniosków na wsparcie działalności przetwórczej i handlowej. Można dostać 500 tys. zł

OPRAC.:
Urszula Sobol
Urszula Sobol
Limit dofinansowania w przypadku pojedynczego beneficjenta wynosi 500 tys. zł
Limit dofinansowania w przypadku pojedynczego beneficjenta wynosi 500 tys. zł Archiwum PODR Boguchwała
Od 3 stycznia można ubiegać się o wsparcie finansowe z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności na inwestycje związane z prowadzeniem działalności przetwórczej i handlowej.

Pomoc z KPOiZO skierowana jest do rolników, ich małżonków i rybaków, którzy prowadzą lub rozpoczynają działalność, podlegają ubezpieczeniu społecznemu rolników lub otrzymują płatności bezpośrednie, a także mają nadany numer identyfikacyjny w ewidencji producentów.

Można dostać nawet 500 tys. zł

Wsparcie finansowe będzie realizowane w formie refundacji części kosztów kwalifikowanych. Standardowo wyniesie 60 proc., w przypadku beneficjentów z sektora rybackiego - 50 proc., a dla młodych rolników - 70 proc. Minimalna wielkość dofinansowania jednego przedsięwzięcia to 20 tys. zł, a maksymalny limit pomocy to 500 tys. zł.

Otrzymane środki powinny zostać przeznaczone m.in. na budowę czy remont infrastruktury i urządzeń służących przetwarzaniu produktów, ich przechowywaniu, przygotowywaniu do sprzedaży i wprowadzaniu do obrotu. W katalogu podlegających zwrotowi wydatków wymienione zostały także koszty zakupu nowych maszyn, terminali płatniczych, domen internetowych czy środków transportu służących do prowadzenia działalności.

Wnioski przyjmowane są do 5 lutego 2024 r.

Nabór wniosków realizowany jest wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR. Rozpoczyna się dzisiaj, 3 stycznia i potrwa do 5 lutego 2024 r.

Na etapie składania wniosku będzie się też można ubiegać o przyznanie 50-proc. zaliczki.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Rusza nabór wniosków na wsparcie działalności przetwórczej i handlowej. Można dostać 500 tys. zł - Nowiny

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto