Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rozwój małych gospodarstw. Nabór wydłużony do 10 listopada

Redakcja
Pomoc przyznaje się w formie płatności ryczałtowej
Pomoc przyznaje się w formie płatności ryczałtowej pixabay.com
Jeszcze kilka dni można ubiegać o dofinansowanie na „Rozwój małych gospodarstw”. Standardowe wsparcie wynosi 100 tys. zł, a w przypadku gospodarstw ekologicznych 120 tys. zł.

O pomoc finansową na „Rozwój małych gospodarstw” można się starać wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Dotychczas zarejestrowano ponad tysiąc wniosków o wsparcie w wysokości w sumie blisko 105 milionów złotych.

Dofinansowanie przeznaczone jest dla rolników, którzy prowadzą mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwa. Powierzchnia posiadanego przez nich gospodarstwa nie może przekroczyć 300 ha, a jego wielkość ekonomiczna w roku wyjściowym musi wynosić poniżej 25 tys. euro.

Od ubiegających się o to wsparcie wymaga się również wykazania przychodu ze sprzedaży produktów rolnych, który wynosi co najmniej 5 tys. zł. Trzeba też przedłożyć biznesplan z koncepcją zmian służących zwiększeniu orientacji rynkowej gospodarstwa.
Można dostać nawet 120 tys. zł!

Standardowe wsparcie wynosi 100 tys. zł, a w przypadku gospodarstw ekologicznych 120 tys. zł. Płatność ma formę ryczałtu i będzie realizowana w dwóch ratach. Najpierw na konto beneficjenta trafi 80 proc. kwoty, a później reszta, czyli 20 proc. Co istotne, pomoc ta w okresie realizacji planu strategicznego może być przyznana tylko raz na osobę i gospodarstwo.

W ramach tej interwencji wspierane są przedsięwzięcia, które prowadzą produkcję rolną i przygotowują do sprzedaży wytwarzane przez rolnika towary. Co za tym idzie, dofinansowaniem mogą być objęte np. inwestycje w budynki, ich wyposażenie, ale także zakup nowych maszyn i sprzętu komputerowego.

od 7 lat
Wideo

Protesty rolników pod Toruniem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Rozwój małych gospodarstw. Nabór wydłużony do 10 listopada - Nowiny

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto