Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ponad trzy doby wynosi czas oczekiwania ciężarówek na odprawę w Medyce [ZDJĘCIA]

PAP/Agnieszka Pipała
Medyka, 16.11.2023. Kolejka ciężarówek na drodze krajowej nr 28 do polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Medyce, 16 bm. Do 88 godzin, czyli znacznie ponad 3 doby, wydłużył się w czwartek szacunkowy czas oczekiwania dla samochodów ciężarowych na przekroczenie polsko-ukraińskiej granicy przez przejście w Medyce na Podkarpaciu. W kolejce czeka, podobnie jak dzień wcześniej, ok. 1,2 tys. ciężarówek.
Medyka, 16.11.2023. Kolejka ciężarówek na drodze krajowej nr 28 do polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Medyce, 16 bm. Do 88 godzin, czyli znacznie ponad 3 doby, wydłużył się w czwartek szacunkowy czas oczekiwania dla samochodów ciężarowych na przekroczenie polsko-ukraińskiej granicy przez przejście w Medyce na Podkarpaciu. W kolejce czeka, podobnie jak dzień wcześniej, ok. 1,2 tys. ciężarówek. PAP/Darek Delmanowicz
Do 88 godzin, czyli znacznie ponad trzy doby, wydłużył się w czwartek szacunkowy czas oczekiwania dla samochodów ciężarowych na przekroczenie polsko-ukraińskiej granicy przez przejście w Medyce. W kolejce czeka, podobnie jak dzień wcześniej, ok. 1,2 tys. ciężarówek.

Jak podają służby, szacunkowy czas oczekiwania na wyjazd z Polski przez przejście z Ukrainą w Medyce wynosi– według danych sprzed godz. 7 w czwartek – 88 godzin. Jest to więcej, niż 3,5 doby.

Z kolei przez przejście w Krościenku, na którym pilotażowo dopuszczono odprawy w ruchu towarowym pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 7,5 tony, ciężarówki na odprawę muszą czekać 17 godzin.

Jak powiedział w czwartek PAP rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej por. Piotr Zakielarz, na przejściach granicznych w Medyce, Korczowej i w punkcie kontroli w Malhowicach straż graniczna odprawiła w środę 490 ciężarówek wyjeżdżających z Polski.

- Kontrola graniczna ciężarówek w naszym przypadku trwa kilka minut i ogranicza się do sprawdzenia kierowcy oraz pojazdu. Funkcjonariusze SG cały czas dokonują odpraw paszportowych w pełnej obsadzie, aby utrzymać maksymalną przepustowość przejść granicznych - dodał rzecznik BiOSG.

Oficer prasowa przemyskiej policji asp. Joanna Golisz powiedziała PAP, że liczba ciężarówek czekających w kolejce jest zbliżona do tej ze środy, i wynosi około 1,2 tys. pojazdów.

Dodała, że w samym Przemyślu ciężarówki stoją tylko na obwodnicy miasta, na odcinku od ronda im. Lecha Kaczyńskiego do ronda im. abp. Ignacego Tokarczuka.

- Samochody stoją na drogach krajowych nr 28 na odcinku Medyka-Przemyśl oraz na dk 77 od Przemyśla w stronę Jarosławia. Teren powiatu przemyskiego jest przejezdny, nie ma większych utrudnień, ale spowolnienia występują - podkreśliła.

I zapewniła, że protest odbywa się spokojnie, nie zanotowano żadnych incydentów.

Medyka, 16.11.2023. Kolejka ciężarówek na drodze krajowej nr 28 do polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Medyce, 16 bm. Do 88 godzin, czyli znacznie
Medyka, 16.11.2023. Kolejka ciężarówek na drodze krajowej nr 28 do polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Medyce, 16 bm. Do 88 godzin, czyli znacznie ponad 3 doby, wydłużył się w czwartek szacunkowy czas oczekiwania dla samochodów ciężarowych na przekroczenie polsko-ukraińskiej granicy przez przejście w Medyce na Podkarpaciu. W kolejce czeka, podobnie jak dzień wcześniej, ok. 1,2 tys. ciężarówek. PAP/Darek Delmanowicz

Kolejki spowodowane są protestem przewoźników, którzy nie przepuszczają aut ciężarowych na przejściach m.in. w Korczowej i Dorohusku (woj. lubelskie). Domagają się m.in. wprowadzenia zezwoleń komercyjnych dla firm ukraińskich na przewóz rzeczy, z wyłączeniem pomocy humanitarnej i zaopatrzenia dla wojska ukraińskiego, zawieszenia licencji dla firm, które powstały po wybuchu wojny na Ukrainie i przeprowadzenie ich kontroli. Jest też postulat dotyczący likwidacji tzw. elektronicznej kolejki po stronie ukraińskiej.

Źródło:

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ponad trzy doby wynosi czas oczekiwania ciężarówek na odprawę w Medyce [ZDJĘCIA] - Nowiny

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto