PlusLiga: Resovia się rewanżuje

sport24.pl
W szlagierowym spotkaniu rzeszowianie zgarnęli trzy punkty wygrywając z Jastrzębskim 3:1.

Mecz rozpoczyna się od przesuniętej krótkiej Czarnowskiego. Po chwili było 2:0 po bloku Czarnowskiego na Wice. Dobre rozpoczęcie meczu przez gospodarzy, błąd popełnia Redwitz - 3:0. Świetna, efektowna akcja gospodarzy, skończona przez Yudina, następnie na kontrze punkt atakiem zdobywa Wika - 4:2. Dwie mocna zagrywki Wiki, przyjezdni zniwelowali przewagę - 4:4. Niedokładne przyjęcie Jastrzębskiego, sytuacyjną piłkę wykorzystuje Grzyb - 5:6. Kontratak Resovii skuteczny, atakuje Grzyb ze środka - 5:7. Dobrze na potrójnym bloku zaatakował Abramov - 6:7. Yudin psuje zagrywkę i pierwsza przerwa techniczna przy stanie 6:8. Fatalny błąd po stronie gospodarzy - 6:9. Hardy skutecznie atakuje po skosie, po czym na wyczyszczonej siatce atakiem punkt zdobywa Akhrem - 9:12. Już tylko punkt straty gospodarzy do rywali, po błędzie Oivanena - 11:12. Dynamiczny atak Yudina z prawego skrzydła, Grzyb punktuje ze środka - 13:15. Pod górkę zaatakował Oivanen, dając swojej drużynie prowadzenie na drugiej przerwie technicznej trzema oczkami. W tej akcji kontuzji doznaje Abramov - jest to niewątpliwie strata dla gospodarzy.. Zmienia go Novotny, który w swojej pierwszej akcji kończy atak - 14:16. Asem serwisowym popisuje się Akhrem, wtedy też trener Santilli bierze czas - 14:18. Skuteczny kontratak w wykonaniu Yudina - 16:18. Kolejna punktowa akcja Yudina, jastrzębianie zbliżają się na punkt do Resovii. Czas dla trenera Travicy - 17:18. Kiwka Wiki, szczęśliwie zdobywa punkt - 17:19. Jastrzębski doprowadza do remisu 19:19 po błędzie Kosoka. Jednak kontuzja Abramova nie okazała się poważna i zawodnik wraca na boisko - 19:20. Potrójny blok ustawiają rzeszowianie na Yudinie, czas dla trenera Santilliego - 19:21. Mocny atak Yudina, następnie Czarnowski serwuje w siatkę - 21:23. Punktowy serwis Kosoka i pierwszy setbol dla Resovii - 21:24. Koniec partii po kontrataku Grzyba ze środka - 21:25.

Drugą partię otwiera Yudin atakiem z przechodzącej piłki. Następnie pierwsza kiwka Redwitza w tym meczu - 1:1. Wyrównany początek seta, akcje toczą sie punkt za punkt. Kontra i skuteczny atak Ahrema, Resovia na prowadzeniu - 3:4. Efektownie z szóstej strefy Ben Hardy, po chwili Oivanen atakuje w aut - 6:5. Jastrzębianie wychodzą na dwupunktowe prowdzenie po kontrataku Hardy'ego - 7:5. Na pierwszej przerwie technicznej jastrzębianie prowadzili dwoma punktami po zepsutej zagrywce Akhrema. Czarnowski zdobywa punkt plasując na środku - gospodarze prowadzą 9:6. Fanstatyscznie broni Rusek, jednak akcja kończy sie wygraną przyjezdnych - 9:8. Czarnowski popełnia błąd, przeszkadzając w rozegraniu - 11:10. Kolejny błąd tego zawodnika, tym razem w ataku - remis 11:11. Jastrzębianie ponownie prowadzą dwoma oczkami po asie serwisowym Yudina - 14:12. Mądra kiwka Wiki z szóstej strefy - 15:14. Na drugiej przerwie technicznej gospodarze prowadzą dwoma punktami po ataku Hardy'ego. Niedokładne przyjęcie jastrzębian, akcja kończy się ich wygraną - 17:15. Abramov z Czarnowskim blokują Wikę i mają na swoim punkcie trzy punkty przewagi. Wtedy czas dla selekcjonera Resovii - 19:16. Kontra skuteczna w wykonaniu Abramova, który zaatakował blok-aut - 20:16. Świetna passa Hardy'ego na zagrywce, za którymś razem zdobywa punkt bezpośrednio tym elementem. Kolejny czas dla trenera Travicy - 21:16. Oivanen popełnia błąd, następnie w uat serwuje Hardy - 22:17. Yudin posyła piłkę w aut atakując, czas dla trenera Santilliego - 23:20. Błąd popełniają przyjezdni, pierwszy setbol dla Jastrzębskiego - 24:20. Drugą partię kończy skutecznym atakiem Yudina. Jego drużyna doprowadza do remisu 1:1.

Trzecią odsłonę meczu rozpoczął Abramov atakiem z szóstej strefy na kontrze. Z długiej akcji zwycięsko wychodzą rzeszowianie, po ataku Akhrema - 2:3. Po chwili czapa Oivanena na Abramovie i wynik 2:4. Przy stanie 2:5 czas dla Santilliego. Atak blok-aut Hardy'ego ze środka z drugiej linii, następnie Akhrem zdobywa punkt atakiem - 3:6. Przy stanie 4:6 Novotny zmienia Abramova. Czapa Novotnego na Oivanenie, a następnie ten drugi atakuje w aut - 6:7. Novotny serwuje w aut, pierwsza przerwa techniczna - 6:8. Interesująca akcja zakończona błędem gospodarzy. Wtedy czas dla trenera gospodarzy - 6:9. Przerwa na niewiele się zdała, gdyż po niej Yudin atakuje w aut na pojedynczym bloku - 6:10. Serię przyjezdnych przerywa mocnym atakiem Hardy, po chwili kiwa Łomacz na kontrze - 8:10. Skuteczny atak Novotny'ego z szóstej strefy, prawie straty odrobione - 10:11. Po bardzo ciasnym skosie atakuje Hardy - 11:13. Dobrze do gry wprowadził się Novotny, który zdobył kolejny punkt - 12:14. Skuteczny kontratak Oivanena, druga przerwa techniczna przy trzypunktowym prowadzeniu Resovii. Po przerwie punkt z zagrywki zdobywa Oivanen - 13:17. Złe przyjęcie po stronie Jastrzębskiego, z przechodzącej piłki punkt zdobywa Wika - 13:18. Przy stanie 14:19 Abramov wraca na boisko. Skutecznie ze środka Nowik, jego vis a vis Grzyb po chwili popisuje sie tym samym zagraniem - 15:20. Abramov kończy atak na kontrze, następna akcja także zwycięska dla gospodarzy. Wtedy czas dla trenera Travicy, jastrzębianie odrabiają - 18:21. Przy stanie 19:23 zadaniowo na zagrywkę wchodzi Pęcherz, zmieniając Czarnowskiego. Akhrem wyrzuca piłkę w aut atakując, następnie nieudana zagrywka Pęcherza - 20:24. Dobry atak Nowika ze środka, jastrzębianie odrobili dwa oczka. Grę przerywa Travica, biorąc czas - 22:24. Trzecią partię kończy atakiem Oivanen - 22:25. Rzeszowianie obejmują prowadzenie 1:2.

Kosok rozpoczyna czwartego seta od ataku z przesuniętej krótkiej. Po chwili na tablicy widniał wynik 0:2. Skuteczny na kontrze Akhrem, Resovia prowadzi trzema punktami - 2:5. Następnie z trudem przyjmuj jastrzębianie, a Abramov przedziera się przez blok przyjezdnych - 3:5. Czapa Abramova na Oivanenie, który w następnej akcji rehabilituje się zdobywając punkt atakując - 4:7. Mocna, punktowa zagrywka Akhrema i pierwsza przerwa techniczna przy stanie 4:8. Dobry atak Yudina, jednak przyjęcie jastrzębian pozostawia wiele do życzenia - 5:8. Blokowany Hardy, czas dla trenera Santilliego. Wysokie prowadzenie Resovii - 5:10. Piłka rzucona zauważona u Mastera, już sześciopunktowe prowadzenie przyjezdnych - 6:12. Ignaczak zdobywa punkt, przebijając piłkę, Jastrzębski zaskoczon. Czas dla trenera Santilliego, który mówi swoim podopiecznym, że to nie jest sposób w jaki powinni oni grać - 6:13. Przy stanie 7:14 Grzegorz Łomacz wraca na boisko. Ściana ustawiona przez Kosoka i Oivanena na Yudinie - 7:15. Całkowita dominacja rzeszowian w tym secie.. Novotny zmienia Abramova - 8:15. Świetny atak Yudina, a następnie z zagrywki punktuje Hardy - 10:15. Atak Akhrema daje jego drużynie prowadzenie sześcioma punktami na drugiej przerwie technicznej. Koncert zepsutych zagrywek po obu stronach siatki... - 13:19. Czapa Czarnowskiego i Łomacza na Wice, następnie zerwany atak Yudina - 15:20. Pojedynczy blok Czarnowskiego na Kosoku, Wika atakuje w aut - 17:20. Zablokowany Yudin przez Oivanena, coraz bliżej końca - 17:22. Za sprawą ataku Akhrema Resovia miała pierwszego meczbola - 19:24. Koniec meczu po ataku blok-aut Oivanena na kontrze - 19:25. Resoviacy zrewanżowali się Jastrzębskiemu za porażkę w PP. Zdobyli trzy, cenne punkty w tabeli i wyprzedzili swoich dzisiejszych rywali.

Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (21:25, 25:21, 22:25, 19:25)

Składy:
Jastrzębski Węgiel: Nowik, Łomacz, Abramov, Yudin, Czarnowski, Hardy, Rusek (L) oraz Novotny, Master, Pęcherz, Szczygieł
Resovia Rzeszów: Redwitz, Oivanen, Wika, Akhrem, Grzyb, Kosok, Ignaczak (L) oraz Papke

MVP meczu został wybrany Rafael Redwitz (Resovia)

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?