PlusLiga: Resovia przegrała z Delectą

sport24.pl
Bydgoszczanie na Podpromiu, po zaciętej walce pokonali Resovie Rzeszów.

Spotkanie rozpoczyna się od autowego bloku bydgoszczan. Pierwszy punkt dla gości zdobywa Sopko atakiem z prawego skrzydła 1:1, stając w polu zagrywki popełnia błąd. Skuteczny atak Wiki 3:1. Sędzia odgwizduje błąd podwójnego odbicia 4:1. Zepsuta zagrywka Akhrema 4:2, ten sam błąd popełnia Cerven 5:2. Zablokowany atak Akhrema z drugiej linii przez Jurkiewicza 5:3. Autowa zagrywka Szymańskiego 6:3. Dotknięcie siatki po stronie Resovii. Zablokowany atak Akhrema przez Woickiego 7:6. Do remisu doprowadza kolejny blok bydgoszczan 7:7. Na parkiecie pojawia się Gierczyński. Na pierwszą przerwę techniczną schodzą gospodarze 8:7. Skuteczny atak Grzyba ze środka 9:8. Gruszka obija blok rywali po czym piłka spada na aucie 10:10. Udany atak Papke ze skrzydła. Autowy atak Wiki 11:11. Zablokowany atak Kusiora przez Jurkiewicza 11:12, daje pierwsze prowadzenie gościom. Po efektownej obronie Dębca punkt zdobywa Gierczyński 13:12. Wspaniały prosi o czas dla swojego zespołu. Autowy atak Wiki 14:13. Gruszka przebija się przez blok rywali, w kolejnej akcji Papke przebija się przez blok 15:14. Na drugą przerwę techniczną schodzą bydgoszczanie po autowym ataku przeciwników 15:16. Wika popełnia błąd w ataku z drugiej linii 15:17. Gruszka nie broni ataku Papke z lewego skrzydła. Papke atakuje ponad blokiem, dzięki czemu goście zdobywaja 19 punkt, o czas dla swojego zespołu prosi Travica. Po długiej wymianie piłki punkt zdobywa Gierczyński, na parkiecie pojawia się Oivanen. Ignaczak nie broni ataku Sopki 17:20. Autowy blok Resovii na Szymańskim 18:21. Perłowski zmienia Kusiora. Atak że środka Jurkiewicza 19:22. Oivanen przebija się przez blok bydgoszczan 21:23. As serwisowy Wiki, Wspaniały prosi o czas. Drugi as serwisowy Wiki 23:23. Autowy atak Szymańskiego, daje piłkę setową gospodarzom 24:23. Autowa zagrywka Wiki 24:24. Szymański obija blok rywali 24:25. Partia kończy się atakiem Szymańskiego 24:26.

Pierwszy punkt w drugim secie zdobywa Cerven atakiem ze środka 0:1. Ataku po taśmie Papke nie broni Gruszka 1:1. Błąd przełożenia rąk popełnia Redwitz 1:3. Wika przebija się przez blok Gruszki i Jurkiewicza 2:3. Atak Grzyba ze środka 3:3. Jurkiewicz zatrzymuje na bloku atak Wiki z 2 linii. Akhrem popełnia błąd w ataku 4:5. Ignaczak nie odbija ataku Gruszki 5:7. Na pierwszą przerwę techniczną schodzą goście po ataku Szymańskiego 6:8. Zagrywka w siatkę Jurkiewicza 7:8. Autowy blok bydgoszczan na Papke 8:9. Skuteczny atak Szymańskiego 9:10. Udany blok Grzyba na Gruszce 11:10. Nieporozumienie w obronie zawodników Resovii. Jurkiewicz blokuje atak Papke 11:12. Zepsuta zagrywka przez Cervena. Udana kiwka Woickiego 13:14. Na drugą przerwę techniczną schodzą podopieczni Wspaniałego, po nieudanym kiwnięciu piłki przez Redwitza 14:16. Atak Sopki z lewego skrzydła daje 17 punkt jego zespołowi. Na boisko za Pawła Papke pojawia się Oivanen. Po długiej wymianie piłki punkt zdobywa Oivanen 16:17. Zagrywka w siatkę Sopki 17:18. Autowy blok gości na Akhremie 18:19. Zagrywka w siatkę Oivanena. Za Woickiego na parkiet wchodzi Lipiński. Jurkiewicz blokuje atak Wiki 19:22. O czas dla swojego zespołu prosi Travica. Bydgoszczanie w dzisiejszym spotkaniu nie są w stanie obronić ataku Grzyba 20:22. O drugi czas prosi Travica (21:23). Błąd w ataku Cervena 22:23, o czas prosi Wspaniały. Zablokowany atak Sopki 23:23. Udany atak Szymańskiego 23:24. Nieudana zagrywka Miki 24:25. Dębiec nie broni ataku Akhrema ze skrzydła 25:25. Zagrywka w siatkę Perłowskiego 25:26. Rzeszowianie popełniają błąd przejścia linii.

Trzecią partię atakiem ze środka rozpoczyna Cerven 0:1. Oivanen zatrzymany na bloku przez Sopke 0:2. W kolenej akcji zawodniks kutecznie obija blok bydgoszczan 1:2. Blok Szymańskiego na Akhremie 1:4. Gruszka nie broni ataku rywali. Autowy blok rzeszowian 3:5. Autowa zagrywka Akhrema 4:6. Szymański obija blok rywali następnie piłka spada za 9 metr boiska (4:7). Autowa zagrywka Grzyba, na pierwszą przerwę techniczną schodzą bydgoszczanie 6:8. Atak Perłowskiego ze środka 7:8. Oivanen zatrzymany na bloku przez Sopke i Jurkiewicza 7:9. Oivanen przebija się przez blok gości 8:10. Atak Sopki z przechodzącej piłki 8:12. Zagrywka w siatke Woickiego 9:12. Sopko kiwa piłkę za blok, której nie broni Perłowski 9:13. Autowa zagrywka Oivanena 10:14. Woicki nie przebija piłki na drugą stronę siatki 11:14. 13 punkt dla gospodarzy zdobywa Mika. Na drugą przerwę techniczną schodzą siatkarze Delecty po ataku Szymańskiego 13:16. Nieudany atak Szymańskiego, o czas prosi Wspaniały (15:16). Skuteczny atak Szymańskiego w blok rywali 15:17. Zagrywka w siatkę Perłowskiego 17:19. Po dobrej zagrywce Sopki piłka przechodzi na stronę bydgoszczan, punkt zdobywa Szymański. Travica prosi o przerwę (17:20). Rzeszowianie popełniają błąd w ataku 17:21. Pojedynczy blok Gruszki na Oivanenie 17:22, o drugi czas prosi trener gospodarzy. Oivanen atakiem z prawego skrzydła przebija się przez blok rywali 19:22, o czas prosi Wspaniały. Zepsuta zagrywka przez Oivanena 19:23. Piłkę setową bydgoszczanie mają po skutecznym bloku Jurkiewicza 20:24. Spotkanie atakiem kończy Gruszka 20:25.

Resovia Rzeszów - Delecta Bydgoszcz 0:3 (24:26,25:27, 20:25)

Resovia: Akhrem, Grzyb, Wika, Papke, Kusior, Redwitz, Ignaczak(l) oraz Gierczyński, Oivanen, Perłowski, Ilić, Mika.
Delecta: Jurkiewicz, Cerven, Woicki, Gruszka, Szymański, Sopko, Dębiec (l) oraz Lipiński, Serafin.