Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nasz Patronat. Uaktywnienie seniorów i dużo przydatnych informacji na temat ich praw, czyli Dzień Seniora z ZUS [ZDJĘCIA, WIDEO]

Urszula Sobol
Urszula Sobol
Wideo
od 16 lat
W środę w Osiedlowym Domu Kultury RSM "Tysiąclecia" w Rzeszowie odbył się Dzień Seniora. Wydarzenie zorganizował Zakład Ubezpieczeń Społecznych i skorzystało z niego mnóstwo osób.

Dzień Seniora to dobra okazja, by wyjść z domu i w jednym miejscu uzyskać informacje z wielu instytucji dotyczące m.in. profilaktyki zdrowotnej, emerytur, rent, uzdrowisk, ochrony przed oszustami i kradzieżą, czy wsparciem, jakie oferuje Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

- Motywem przewodnim tegorocznej edycji Dnia Seniora, jest zdrowie, bezpieczeństwo i świadomość prawna osób starszych - wyjaśnia Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim.

I dodaje, że celem wydarzenia jest uaktywnienie seniorów i podniesienie ich wiedzy w tym na temat ich praw.

Ciekawe prelekcje, występy artystyczne i drobny poczęstunek

Organizatorzy Dnia Seniora zagwarantowali dla wszystkich uczestników ogromną dawkę wiedzy, a przy okazji sporą porcję rozrywki. Były występy, wystawa i pokaz rękodziała.

- W ramach akcji przygotowaliśmy stanowiska z poradnictwem z zakresu świadczeń przysługujących osobom starszym. Dodatkowo zorganizowane zostały wykłady i prelekcje o tematyce bliskiej osobom starszym oraz inne atrakcje aktywizujące seniorów - opowiadała Alicja Kochanowicz-Grabuś, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji w ZUS w Rzeszowie.

Seniorzy mogli też skorzystać z porad ekspertów nie tylko z ZUS, ale też NFZ , Okręgowej Izby Radców Prawnych, Uniwersytetu III Wieku, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Centrum Medycznego Medyk. Na tym stoisku seniorzy mogli zmierzyć sobie ciśnienie krwi i poziom cukru. Był też wykład o pierwszej pomocy, który przeprowadził Mateusz Mokrzycki, znany rzeszowski ratownik medyczny.

Spotkaniu towarzyszyła również wystawa malarstwa Grażyny Sordyl oraz prace rękodzieła artystycznego Wioletty Błażej.

Oprawę artystyczną całego wydarzenia zapewnił Zespół Pieśni i Tańca „Kompanija”, szkoła tańca Aksel, Senioralna Grupa Teatralna „Wciąż bez Nazwy” - Osiedlowy Dom Kultury RSM w Rzeszowie, Wiktoria Borys (Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie, laureatka konkursu piosenki obcojęzycznej) oraz Patrycja Wsół (Szkoła Podstawowa nr 2 w Rzeszowie – finalistka dziecięcej „Szansy na Sukces”.

Seniorzy jednogłośnie zapewniali, że takie właśnie wydarzenia potrzebne są na Podkarpaciu.

- Nie tylko można było skorzystać z rad ekspertów, ale także pobyć w towarzystwie innych ludzi - mówiła pani Krystyna, mieszkanka osiedla 1000-lecia w Rzeszowie. - Takich wydarzeń w Rzeszowie powinno być więcej. Seniorzy też potrzebują wyjść z domu i spędzić ciekawie czas.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nasz Patronat. Uaktywnienie seniorów i dużo przydatnych informacji na temat ich praw, czyli Dzień Seniora z ZUS [ZDJĘCIA, WIDEO] - Nowiny

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto