Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Magiczna Gala PKB: wyróżniono super firmy, wystąpili m.in. A. Piaseczny i J. Kryszak, a 132 tys. zł z aukcji trafi do dzieci w potrzebie

Luiza Lizut
Luiza Lizut
Józef Lonczak
Józef Lonczak
Wideo
od 16 lat
To był magiczny wieczór mówili przedsiębiorcy. Podczas XVI Gali Podkarpackiego Klubu Biznesu wyróżniono super firmy z naszego regionu. To wydarzenie uświetniły m.in. występy Andrzeja Piasecznego i Jerzego Kryszaka, a 132 tys. zł z aukcji trafi do dzieci znajdujących się w potrzebie.

W piątkowy wieczór podczas XVI Gali Podkarpackiego Klubu Biznesu doceniono i nagrodzone osoby i firmy, które znacząco się wyróżniają i przyczyniają się dla rozwoju gospodarczego naszego regionu.

24 listopada br. w CWK G2A Arena w Jasionce/k. Rzeszowa odbyło się kolejne, flagowe wydarzenie Podkarpackiego Klubu Biznesu, czyli Gala PKB. Od wielu lat jest to okazja, aby docenić i nagrodzić osoby i firmy, które wniosły znaczący wkład w rozwój naszego regionu oraz przyczyniły się do promocji Podkarpacia za granicą.

W piątek, wyróżniono i wręczono statuetki PKB dla przedsiębiorców i firm w 5 kategoriach:

  • Firma, która wniosła duży wkład w rozwój Podkarpacia: Zakłady Magnezytowe Ropczyce SA.
  • Dynamiczny rozwój oraz innowacyjne rozwiązania: Wjatech Sp. z o.o.
  • Promocja Podkarpacia w Polsce i za granicą: VIDOK Sp. z o.o.
  • Innowacyjne podejście do biznesu: Romet Sp. z o.o.
  • Internacjonalizacja jako dźwignia dynamicznego rozwoju: Solvera Gawel Technology S.A.

Tradycyjnie podczas naszych uroczystości odbyła się licytacja dzieł uznanych artystów plastyków, a uzyskane środki zostaną przeznaczone na wsparcie najuboższych dzieci i niepełnosprawnej młodzieży z z terenu Podkarpacia. Przez lata PKB zebrał na te cele ponad 1 mln złotych, a zakończona właśnie aukcja wzbogaci tę pulę o kolejne 132 tysiące złotych. Jest to możliwe dzięki hojności przedsiębiorców, którzy chętnie wspierają tę szczytną sprawę - mówi Małgorzata Kucharska, prezes zarządu PKB i organizatorka Gali PKB.

Warto dodać, że od początku funkcjonowania Klubu pieniądze z licytacji prac znanych artystów plastyków przeznaczane są na pomoc dla rodzin dotkniętych przez kataklizmy, na zorganizowanie letnich kolonii i zimowisk, dla domów dziecka z naszego regionu oraz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci, na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci i młodzieży, która jest w najtrudniejszej sytuacji materialnej, na zakup wyprawek szkolnych dla najmłodszych jak również na zakup ubrań dla najbiedniejszych dzieci szkolnych podstawowych.

W piątkowej Gali PKB uczestniczyło kilkuset przedsiębiorców zrzeszonych w Podkarpackim Klubie Biznesu oraz w innych krajowych organizacjach przedsiębiorców. Galę zaszczycili też przedstawiciele władz woj. podkarpackiego i partnerzy biznesowi PKB.

PKB to organizacja, założona 23 lata temu w Rzeszowie. Działa ona na rzecz integracji podkarpackich przedsiębiorców i zrzesza ponad 300 firm z regionu, a także z całej Polski.

Część artystyczną Gali wypełnił występ Jerzego Kryszaka oraz koncert Andrzeja Piasecznego z zespołem.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem sprawowały m.in. GC Nowiny i portal nowiny24.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Magiczna Gala PKB: wyróżniono super firmy, wystąpili m.in. A. Piaseczny i J. Kryszak, a 132 tys. zł z aukcji trafi do dzieci w potrzebie - Nowiny

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto