Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wyjątkowy koncert charytatywny, w ramach akcji "Podkarpackie Dzieciom" w Filharmonii Podkarpackiej [ZDJĘCIA, WIDEO]

OPRAC.:
Łukasz Solski
Łukasz Solski
Wideo
od 16 lat
W sobotę w Filharmonii Podkarpackiej odbył się wyjątkowy koncert charytatywny, w ramach akcji "Podkarpackie Dzieciom". Wystąpili Orkiestra Wojskowa z Rzeszowa i Krzysztof Iwaneczko. Podczas wydarzenia przeprowadzona została zbiórka pieniężna, loteria fantowa oraz licytacja przedmiotów przekazanych przez artystów, sportowców oraz inne znane osoby.

Koncert rozpoczął marszałek Władysław Ortyl, który jako przewodniczący Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych, pełnił wraz z dyrektorką Fundacji ISKIERKA, Jolantą Kawą, honory gospodarza i organizatora tego wydarzenia. Marszałek mówiąc o akcji i prowadzonej od kilku miesięcy zbiórce, podkreślał wagę i znaczenie tej inicjatywy.

- Ważne, abyśmy tym dzieciom, które są w trudnej sytuacji, są dotknięte różnymi chorobami, stworzyli maksymalnie przyjazne warunki do tego, aby ten przebieg choroby, leczenie, wszystkie badania, były jak najbardziej przyjazne - mówił Władysław Ortyl.

Wyjątkowy koncert charytatywny, w ramach akcji
Krzysztof Kapica

Wśród gości wydarzenia znaleźli się między innymi parlamentarzyści: Teresa Pamuła oraz Fryderyk Kapinos, Barbara Rogowska, dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, obecni byli także przedstawiciele podkarpackich instytucji, firm oraz mieszkańcy regionu.

Ze sceny uczestników przywitała także dyrektorka Fundacji ISKIERKA, Jolanta Kawa, która dziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia oraz gościom za udział w charytatywnym koncercie. Galę poprowadzili: Anna Weselak z TVP Rzeszów oraz Mariusz Piątkiewicz z Polskiego Radia Rzeszów.

Wyjątkowy koncert charytatywny, w ramach akcji
Krzysztof Kapica

Wydarzenie rozpoczął koncert Wojskowej Orkiestry z Rzeszowa pod batutą Agaty Ćwiklak. Muzycy w mundurach wykonali największe filmowe hity, a na scenie wraz z muzykami wystąpiły także solistki oraz grupa taneczna.

Po koncercie przyszedł czas na licytację, która wzbudziła wiele pozytywnych emocji.

  • Wśród licytowanych przedmiotów znalazła się między innymi srebrna biżuteria z bursztynem podarowana przez parę prezydencką RP wraz z odręczną dedykacją, która została wylicytowana za ponad cztery tysiące złotych.
  • Za 3,5 tysiąca złotych kupiony został lot samolotem odrzutowym TS11 ISKRA, który został przekazany przez Fundację Biało-Czerwone Skrzydła.
  • Podarowany przez Marszałka Województwa Podkarpackiego deskal Wiktorii i Józefa Ulmów został wylicytowany za ponad 3 tys. złotych.

Goście wydarzenia licytowali także m.in. obraz wykonany przez małych pacjentów onkohematologii dziecięcej zatytułowany: „Spokój w chaosie”, który został sprzedany za tysiąc złotych, ręcznie robioną gitarę, która znalazła nabywcę za ponad 6 tysięcy złotych, a także bilet na majowy koncert Sanah, pobyty w podkarpackich uzdrowiskach i hotelach oraz wiele innych atrakcyjnych przedmiotów. Licytacji towarzyszyły loterie oraz zbiórka pieniędzy prowadzone przed koncertem i w przerwie wydarzenia.

Po emocjach licytacji i loterii w drugiej części przed publicznością wystąpił Krzysztof Iwaneczko, który zagrał między innymi utwór zatytułowany: „Dwadzieścia”. To soft-popowa, gitarowa ballada, opowiadająca o istocie dwudziestu minut, która swoją premierę miała dzień wcześniej, w piątek.

Cel zbiórki to 200 tys. złotych. Akcja trwa do końca roku i ciągle można się do niej dołączyć wpłacając pieniądze na specjalne konto.

Szczegóły akcji Podkarpackie Dzieciom na stronie internetowej www.podkarpackiedzieciom.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wyjątkowy koncert charytatywny, w ramach akcji "Podkarpackie Dzieciom" w Filharmonii Podkarpackiej [ZDJĘCIA, WIDEO] - Nowiny

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto