Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Komitet Wyborczy Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa został zarejestrowany

OPRAC.:
Marcin Żminkowski
Marcin Żminkowski
Fot. Razem dla Rzeszowa
To jedyny w Rzeszowie komitetem wyborczy, który utworzony został na podstawie przepisów o stowarzyszeniach i organizacjach społecznych. To oznacza, że zgodnie z przepisami kodeksu wyborczego nie będzie tworzyć koalicji wyborczych, ani wchodzić w skład koalicji wyborczych partii politycznych.

- Znacie nas od lat. Jesteśmy Waszymi sąsiadami, przyjaciółmi, znajomymi. Jesteśmy zawsze obok, pracujemy dla i wśród Was, to nasz styl życia i świadomy wybór. Działamy dla wszystkich mieszkańców Rzeszowa, ponad podziałami, w różnego rodzaju ruchach miejskich, stowarzyszeniach, fundacjach, radach osiedla, wspólnotach mieszkaniowych, organizacjach, w tym pożytku publicznego - czytamy na profilu społecznościowym Stowarzyszenia Razem dla Rzeszowa.

Ich działacze społeczni to fachowcy w swoich obszarach, którzy dzielą się swoim czasem, wiedzą i doświadczeniem dla dobra wspólnego mieszkańców i miasta.
Są im bliskie idee społeczeństwa obywatelskiego, dlatego podjęli decyzję o starcie w wyborach samorządowych.

- Wierzymy, że partycypacja społeczna to nie jest puste słowo. W naszej opinii, samorząd to przestrzeń aktywności obywatelskiej i chcemy, żeby samorządy były wolne od populizmu, kumoterstwa oraz partyjniactwa - piszą społecznicy.

Jako Komitet Wyborczy przyjęli następujące postanowienia:

  • nominować niezależnego kandydata na Prezydenta Rzeszowa, zarząd Stowarzyszenia Razem dla Rzeszowa wręczył nominację dla prof. Jacek Strojny
  • na listach kandydatów do Rady Miasta Rzeszowa nie mogą znajdować się osoby, które posiadają legitymacje partii politycznych;
  • kandydaci na radnych muszą aktywnie działać społecznie w swoim lokalnym środowisku lub na rzecz wszystkich mieszkańców Rzeszowa;
  • kandydaci na radnych nie mogą być zatrudnieni w Urzędzie Miasta i jednostkach podległych.

Ich działaczy i przedstawicieli będzie można spotkać na ulicach miasta, będą pukać do domów, mieszkań z pytaniami jak wspólnie można kształtować przyszłość naszego miasta. Zapowiadają zbieranie pomysłów i oczekiwań oraz prosić o podpisy pod listami poparcia dla swojego Komitetu Wyborczego.

- Duża część problemów w naszym mieście jest znana i zdefiniowana, doświadczamy ich wspólnie na co dzień, od lat mamy też wspólne oczekiwania, które nie mogą doczekać się realizacji - piszą na profilu.

Stowarzyszenie zapowiada, że wkrótce przedstawią swój program kierunków rozwoju i wizji miasta, który będzie połączeniem oczekiwań i refleksji dotyczących Rzeszowa z ich dotychczasową pracą, wiedzą i doświadczeniami.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto