MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Kandydaci Razem dla Rzeszowa przedstawili swój program w okręgu nr 1 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Barbara Galas
Barbara Galas
Krzysztof Kapica
Krzysztof Kapica
Wideo
od 12 lat
Na stadionie Resovii przy ul. Wyspiańskiego, gdzie planowana jest budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki, kandydaci stowarzyszenia Razem dla Rzeszowa do Rady Miasta przedstawili swój program dla tej części miasta.

- Ta inwestycja ma ogromne znaczenie nie tylko dla lekkoatletów, ale także dla piłkarzy, którzy reprezentują nasz klub. To projekt, który pasuje do naszego miasta, które stawia na innowacje

– mówił Ryszard Blicharz, kandydat do Rady Miasta z okręgu nr 1, obejmującego osiedla: Baranówka, Generała Władysława Andersa, Króla Stanisława Augusta, Krakowska-Południe, Franciszka Kotuli, Miłocin, Przybyszówka, Bzianka.

Stowarzyszenie uważa, że teren obok stadionu przy ul. Wyspiańskiego powinien być przeznaczony na cele sportowe i rekreacyjne. Chcą stworzyć miejsce do profesjonalnych zawodów sportowych oraz rekreacji dla mieszkańców.

- Utworzenie w centrum miasta takiej strefy sportu i rekreacji przyczyni się do ułatwienia mieszkańcom okolicznych osiedli dostępu do obiektów, bez konieczności korzystania z komunikacji miejskiej czy samochodów. To z kolei odciąży ruch drogowy - mówił Adam Moczulski, lider listy RdR w tym okręgu.

- Chcemy też zbudować bezkolizyjną przeprawę przez tory przy ul. Wyspiańskiego, wraz z ciągiem pieszo-rowerowym - mówił Michał Wróbel, nr 3 na liście. - Mimo, że pod postulatem tym podpisało się 2 tysiące osób, przez ostatnie 18 miesięcy nie podjęto żadnych działań w tym kierunku - dodał.

Z kolei Marcin Ciszkowicz mówił, że Rzeszów potrzebuje rozbudowy ulic osiedlowych oraz budowy łączników komunikacyjnych. - Zadbamy o to, aby piesi i rowerzyści czuli się bezpiecznie. Oświetlimy przejścia dla pieszych i zmodernizujemy połączenia tras rowerowych do centrum miasta – dodał.

Kandydaci RdR chcą również m.in. zapewnić bezpośredni dostęp do zajęć artystycznych i kulturalnych dla każdego mieszkańca poprzez filie Rzeszowskiego Domu Kultury na osiedlach. Mają też pomysł, jak zakończyć konieczność jazdy po mieście w poszukiwaniu lokalnych dostawców i ekologicznych produktów - poprzez organizację zielonych rynków osiedlowych, gdzie dostawcy będą przyjeżdżać do mieszkańców. - W rezultacie sobota stanie się dniem handlowym na osiedlu - mówili.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kandydaci Razem dla Rzeszowa przedstawili swój program w okręgu nr 1 [ZDJĘCIA, WIDEO] - Nowiny

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto