Drugi mecz półfinałowy tym razem dla Resovii

plusliga.pl
Asseco Resovia Rzeszów wygrała z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:21, 25:19, 25:23) w drugim meczu półfinału PlusLigi. Stan rywalizacji do trzech zwycięstw 1-1. MVP spotkania Tomasz Józefacki.

Na początku pierwszego seta gospodarze uzyskali przewagę. Prowadzili już 16:11. ZAKSA odrobiła straty do 19:16. Okres dobrej gry Asseco Resovii przyniósł jej kolejne punkty (22:17) i zespół trenera Ljubo Travicy pewnie wygrał tę partię.

W dwóch następnych setach gospodarze pokazali równą, dobrą grę. Skutecznie zastąpił Gyorgy Grozera Tomasz Józefacki. Siatkarze ZAKSY popełnili dużo własnych błędów. Resovia dobrze grała w przyjęciu i lepiej funkcjonował jej blok, który był w pierwszym spotkaniu mocną stroną gości.