Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Życie zwykłych ludzi w „czasach zarazy”. Archiwum Państwowe w Rzeszowie gromadzi dokumenty. Czeka na Wasze zdjęcia, filmy

Cezary Kassak
Archiwum Państwowe w Rzeszowie prosi o przekazywanie zdjęć, filmów, pamiętników, ulotek - wszystkiego, co pomoże udokumentować zdarzenia, które dotykały i dotykają nas w związku z pandemią koronawirusa.
Archiwum Państwowe w Rzeszowie prosi o przekazywanie zdjęć, filmów, pamiętników, ulotek - wszystkiego, co pomoże udokumentować zdarzenia, które dotykały i dotykają nas w związku z pandemią koronawirusa. Krzysztof Łokaj
Jeśli masz ciekawą fotografię albo nagrałeś filmik związany z pandemią koronawirusa, warto skontaktować się z Archiwum Państwowym w Rzeszowie. Prowadzi ono akcję gromadzenia dokumentów przedstawiających życie zwykłych ludzi w „czasach zarazy”.

Tysiące zakażonych i ogromne zmiany w naszym codziennym życiu - oto następstwa trwającej nadal pandemii koronawirusa. Aby udokumentować ten szczególny czas, naczelna dyrekcja Archiwów Państwowych 28 kwietnia rozpoczęła akcję „Archiwum Pandemii A.D. 2020. Społeczna kolekcja dokumentów pandemii wywołanej koronawirusem (SARS-CoV-2)”.

W akcji biorą udział wszystkie 33 archiwa państwowe w Polsce wraz z oddziałami, w tym Archiwum Państwowe w Rzeszowie.

- Celem tej inicjatywy jest stworzenie szerokiego zespołu źródeł archiwalnych z okresu pandemii

- tłumaczy Marek Gieroń, kierownik oddziału udostępniania, informacji i promocji Archiwum Państwowego w Rzeszowie.

I podkreśla, że oficjalne, urzędowe dokumenty na ten temat za jakiś czas na pewno do nas dotrą. Będziemy wiedzieli, ile osób zaraziło się koronawirusem, ile wyzdrowiało, jakie działania podejmowały rozmaite instytucje.

- Chcemy się jednak dowiedzieć również, jak pandemię odbiera przeciętny Kowalski. Temu właśnie ma służyć organizowane społeczne archiwum. Prosimy o zdjęcia, filmy, pamiętniki, ulotki, ogłoszenia - wszystko, co pomoże udokumentować zdarzenia, które dotykały i dotykają przecież nas wszystkich. Bardzo byśmy chcieli, aby wśród przekazanych nam materiałów znalazły się też relacje „ozdrowieńców”

- zachęca Marek Gieroń

Materiały można przesyłać pocztą elektroniczną na adres: [email protected] albo dostarczyć do siedziby AP w Rzeszowie przy ul. Warneńczyka 57.

- W hallu stoi specjalna skrzynka, w której można je zostawić - dodaje Marek Gieroń. - Podarowane nam dokumenty będą dołączane do naszego zasobu archiwalnego i publikowane w Internecie. Każdy z nas będzie mógł się z nimi zapoznać.

Rewia maseczek na ulicach Rzeszowa. Czy wszyscy noszą? [ZDJĘCIA]


ZOBACZ TEŻ: Pierwsze Komunie św. w czasie epidemii koronawirusa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto