Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Rzeszowie szlifują języki obce w Language Café

Małgorzata Motor
Archiwum prywatne
Rozmowa z Vanją Nedić ze Stowarzyszenia Projektów Międzynarodowych INPRO, koordynatorką Language Café.

Skąd pomysł na realizację projektu Language Café?

W naszym stowarzyszeniu INPRO, zarówno wśród członków, jak i wolontariuszy, działają osoby różnych narodowości. Taka różnorodność skłoniła nas do podjęcia działań w kierunku promowania międzynarodowości, integracji, a także języków obcych. Jednocześnie cenimy sobie pozaformalne i nieformalne metody realizacji naszych inicjatyw. Uznaliśmy więc, że format Language Cafe najlepiej się tutaj sprawdzi.

Po co go realizujecie?

Projekt Language Café powstał z myślą o rozwoju naszych umiejętności językowych w przyjaznej i luźnej atmosferze, a także z myślą o pogłębianiu integracji z osobami z zagranicy, którzy przebywają obecnie w Rzeszowie. Na spotkania zapraszamy w każdą środę o godz. 19 do Rzeszowskiego Inkubatora Kultury. Kto zna RIK to doskonale wie, że to idealne miejsce do takich właśnie spotkań. Chcemy zaproponować ciekawy sposób spędzenia wieczoru w międzynarodowym gronie.

Kto może wziąć w nich udział?

Spotkania są otwarte dla wszystkich, aby w nich uczestniczyć nie trzeba się zapisywać. Wystarczy po prostu przyjść i najlepiej zabrać ze sobą znajomych. Warto tutaj podkreślić, że oficjalnym językiem spotkań jest język angielski, a dzięki obecności uczestników z różnych krajów, zainteresowani będą mieli szansę szlifowania także innych języków.

W jaki sposób zamierzacie rozwijać umiejętności językowe?

Chcemy skupić się na komunikacji językowej, dzielić się naszymi umiejętnościami z innymi uczestnikami oraz zdobywać ciekawą wiedzę o kulturze innych narodów, a oprócz tego dobrze się bawić. Każde spotkanie ma inny charakter i składa się z serii warsztatów, prezentacji, ćwiczeń, w ramach których uczestnicy będą mieli szansę rozwijać swoje umiejętności językowe.

Jakie tematy zamierzacie poruszać podczas tych spotkań?

Nasze spotkania będą miały wiele wymiarów: kulturotwórczy, językoznawczy, a także społeczny. Warto podkreślić, że różnorodność kulturowa znacząco kształtuje nasze postawy i odświeża spojrzenie na społeczność lokalną. Szlifowanie języków obcych i obcowanie z innymi kulturami rozwija nas, kształci naszą wrażliwość i poszerza horyzonty. Language Cafe daje ciekawą przestrzeń do takiej właśnie integracji różnych kultur.

Kto będzie gościem najbliższych spotkań?

Do Language Cafe w imieniu Stowarzyszenia INPRO zapraszam ja oraz Monika Nabożny. Jesteśmy koordynatorkami tego projektu. Dołączyłyśmy do zespołu INPRO początkiem listopada, ja w ramach praktyk Erasmus Plus, Monika jako wolontariusz. To właśnie my postaramy się zadbać o profesjonalizm i dobrą atmosferę na zajęciach. Warto jednak pamiętać, że to nie prowadzący, lecz uczestnicy tworzą Language Cafe, a każdy tydzień niesie ze sobą nowy pomysł na program. Serdecznie więc zapraszamy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto