Rzeszowianka ze złotym medalem w Akademickich Mistrzostwach Polski w Pływaniu. Pokonała ponad 350 zawodniczek!

OPRAC.:
Marcin Piecyk
Dominika Kulaga, studentka z Rzeszowa zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w Akademickich Mistrzostwach Polski w Pływaniu. Odbyły się one 10 - 11 października, a młoda pływaczka pokonała ponad 350 zawodniczek z 45 różnych uczelni!

Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu odbyły się 10 i 11 października w Lublinie. Wystartowała w nich rzeszowianka Dominika Kulaga, która była jedyną reprezentantką KU AZS Collegium Humanum w Rzeszowie.

Złoto i brąz na jednych zawodach

Już pierwszego dnia zawodów młoda pływaczka zdobyła tytuł Mistrzyni Polski oraz złoty medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Następnego dnia Dominika Kulaga zdobyła kolejny medal, tym razem brązowy, na dystansie 50 m stylem klasycznym (OPEN).

Młoda rzeszowianka zajęła ponadto pierwsze miejsce za najlepszy wynik spośród ponad 350 startów kobiet na zawodach oraz pierwsze miejsce w ww. stylach wśród zawodników uczelni niepublicznych. Co więcej, jako jedyna reprezentantka Collegium Humanum zapewniła swojej uczelni 17 miejsce w rankingu medalowym, pomimo mocnej konkurencji: ponad 500 zawodników z 45 różnych uczelni!

Ogromna konkurencja

Dominika Kulaga w mistrzowskim starcie uzyskała czas 28.54 sekund, deklasując przy tym swoje rywalki o blisko dwie sekundy! Rzeszowianka na co dzień trenuje w UKP Gryf Dębica.

Akademickie Mistrzostwa Polski to impreza korzeniami sięgająca wczesnych lat 60. XX wieku. Są to sportowe zmagania o charakterze ogólnopolskim, co roku w mistrzostwach biorą udział tysiące studentów z całego kraju. Realizatorem tego przedsięwzięcia jest Akademicki Związek Sportowy.