MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

PZPN powołał do życia Komisję Zagraniczną, na czele której stanął Michał Listkiewicz. W piątek odwiedził Rzeszów [WIDEO]

OPRAC.:
Marcin Jastrzębski
Marcin Jastrzębski
Wideo
od 16 lat
Na Podkarpaciu w 2025 roku odbędą się mistrzostwa Europy kobiet do 19 lat. Do naszego województwa przyjedzie 8 najlepszych drużyn Starego Kontynentu w tej kategorii wyłonionych w drodze eliminacji, rozgrywanych w turniejach.

- Przed nami wiele pracy w związku z organizacją m.in. tego turnieju, dlatego powołaliśmy w PZPN Komisję Zagraniczną, na czele której stanął Michał Listkiewicz – mówi Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i wiceprezes PZPN.

Komisja już zaczyna działać. W związku również z tym Michał Listkiewicz przyjechał w piątek na Podkarpacie.

– To uznany i doświadczony działacz, zna kilka języków. Będzie wiele spotkań z zagranicznymi działaczami, a Michał Listkiewicz ma szerokie kontakty. Jestem przekonany, że to odpowiednia osoba na to stanowisko – powiedział Golba.

Mecze ME będą się odbywać na czterech stadionach: w Mielcu, Rzeszowie, Stalowej Woli i Tarnobrzegu.

W tym roku na Podkarpaciu gościliśmy reprezentację Polski U-19, która w Stalowej Woli walczyła o awans do ME w Belgii. Za rok ta impreza odbywać się będzie na Litwie, a za dwa lata w Polsce.

Komisja Zagraniczna to zupełnie nowy pomysł. Ma docelowo liczyć od 5 do 9 osób i będzie się zajmować kwestiami m.in. mistrzostw Europy na Podkarpaciu, czy finału Ligi Konferencji Europy oraz pozyskiwaniem środków z FIFA i UEFA.

Komisja zajmować będzie się również nawiązywaniem i utrzymywaniem współpracy z organami związków innych krajów. Na jej szefa wybrano Michała Listkiewicza, byłego międzynarodowego sędziego piłkarskiego oraz prezesa PZPN. To doświadczony działacz piłkarski, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej piłki nożnej. W 1986 roku został powołany na międzynarodowego arbitra FIFA. Sędziował m.in. mecze na mistrzostwach Europy i Igrzyskach Olimpijskich w 1988 roku, a także na mistrzostwach świata 1990 i 1994. Po zakończeniu kariery sędziowskiej był członkiem Komisji Sędziowskiej FIFA i wiceprzewodniczącym Komisji Pucharów Europejskich oraz obserwatorem sędziów UEFA. W latach 90-tych był też sekretarzem generalnym PZPN, a w latach 2007-2012 koordynatorem UEFA ds. mistrzostw Europy 2012.

– Komisja ma również współpracować z takimi, jak UEFA, FIFA, PKOL, MSiT, MS, MEiN, MSZ, Międzynarodowe Towarzystwa Polonijne, Olimpiady Specjalnej. Do zadań komisji należeć będzie też przyjmowanie delegacji zagranicznych, promowanie i wspieranie polskich działaczy w międzynarodowych strukturach piłkarskich – mówi Golba.

Przed wizytą w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej Michał Listkiewicz wraz z synem Tomaszem i prezesem Golbą złożyli wiązankę przy pomniku na skwerze im. Kazimierza Górskiego w Rzeszowie. Po spotkaniu prezes Golba i Michał Listkiewicz odwiedzili też Szkołę Mistrzostwa Sportowego Resovia, który kilka dni temu był oficjalnie otworzony.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: PZPN powołał do życia Komisję Zagraniczną, na czele której stanął Michał Listkiewicz. W piątek odwiedził Rzeszów [WIDEO] - Nowiny

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto