Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nagrody dla „Lodołamaczy” rozdane. Było dużo gratulacji, podziękowań i wzruszeń [ZDJĘCIA, WIDEO]

Urszula Sobol
Urszula Sobol
Krzysztof Kapica
Krzysztof Kapica
Wideo
od 16 lat
Znani są już laureaci regionalnego etapu konkursu „Lodołamacze 2023”. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

Nagrody i wyróżnienia 18. edycji konkursu Lodołamacze 2023 otrzymali najlepsi pracodawcy z województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i podlaskiego, zatrudniający osoby niepełnosprawne.

Wyróżnienia zostały przyznane w dziesięciu kategoriach: zatrudnianie chronione, rehabilitacja społeczno-zawodowa, otwarty rynek pracy, instytucja, biznes odpowiedzialny społecznie- zrównoważony rozwój biznesu, przyjazna przestrzeń - dostępność cyfrowa, zdrowa firma, dziennikarz bez barier, Super Lodołamacz oraz Lodołamacz Specjalny.

Konkurs przez 18 lat pozwolił na docenienie dziesiątek firm, osób i instytucji wspomagających niepełnosprawnych. Statuetka Lodołamacza jest symbolem otwartości i zaangażowania.

Wojewoda Ewa Leniart, która była członkiem kapituły konkursu regionu lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego, podczas uroczystej gali, podkreślała, że osoby z niepełnosprawnością wnoszą bardzo dużo do każdego zakładu.

- Wnoszą determinację, radość z wykonywanych obowiązków. Tworzą wspaniałe zespoły współpracowników, ale także uczą wielkiej determinacji i poświęcenia osób w pełni sprawnych - mówiła wojewoda podkarpacki.

Dodała, że pracodawcy nie mają już wątpliwości, że warto zatrudniać osoby z niepełnosprawnościami. - To tylko kwestia stworzenia pewnych warunków, które osoba z niepełnosprawnością wymaga po to, aby rzeczywiście mogła się samorealizować - zaznaczała wojewoda podkarpacki. - Dziękuję za to, że pracodawcy mają takie poczucie, że warto doceniać i adaptować swoje zakłady pracy do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Nagrodzeni z Podkarpacia: Wojewódzki Zespół Specjalistyczny w Rzeszowie (kategoria: Otwarty Rynek), Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie (kat.Instytucja), Zakład Aktywności Zawodowej Polskiego Związku Organizatorów Zakładów Aktywności Zawodowej i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rzeszowie (kat.Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa), Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie (kat. Przyjazna przestrzeń), ML SYSTEM Spółka Akcyjna w Zaczerniu (kat.Zdrowa Firma), FIBRAIN Sp. z o.o. w Zaczerniu (kat.Pracodawca Odpowiedzialny Społecznie - Zrównoważony Rozwój Biznesu (CSR/ESG)).

Wyróżnienie w kategorii dziennikarz bez barier otrzymał Wojciech Wójcik Polskie Radio Rzeszów.

Laureaci konkursu nie kryli wzruszenia.

- Ta nagroda dodaje nam skrzydeł do dalszej działalności - mówił Rafał Ciupiński, prezes Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Sylwia Brzozowska, kierownik Zakładu Aktywności Zawodowej Polskiego Związku Organizatorów Zakładów Aktywności Zawodowej i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rzeszowie zaznaczała, że nagroda jest dużym zaskoczeniem i wyróżnieniem szczególnie dla wszystkich pracowników.

Przypomnijmy, że prestiżowe statuetki przyznaje Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

LAUREACI Lodołamacze 2023

Zatrudnienie Chronione:

 1. Spółdzielnia Niewidomych im. Modesta Sękowskiego . 20-060 Lublin,
 2. Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Okręgowy w Łomży,
 3. Spółdzielnia SIMECH w Oświęcimiu

Otwarty Rynek

 1. Wojewódzki Zespół Specjalistyczny w Rzeszowie
 2. „LIBREX” Izabela Orzeł w Lublinie
 3. WOMAI Centrum Nauki i Zmysłów w Krakowie

Instytucja

 1. Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie
 2. Integracyjne Centrum Sportu i Rehabilitacji "Start" Lublin
 3. Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „KLUCZ” w Kolbarku
 4. Wyróżnienie Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa

 • Zakład Aktywności Zawodowej Polskiego Związku Organizatorów Zakładów Aktywności Zawodowej i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rzeszowie
 • Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Jaszczowie
 • Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Integracji oraz Aktywizacji Zawodowej i Spo-łecznej Osób Niepełnosprawnych „EMAUS” w Krakowie

Zdrowa Firma

 • ML SYSTEM Spółka Akcyjna w Zaczerniu

Przyjazna przestrzeń

 • Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie
 • Wyróżnienie: Fundacja Pełna Życia – Fort Sidzina w Krakowie

Pracodawca Odpowiedzialny Społecznie - Zrównoważony Rozwój Biznesu (CSR/ESG)

 • Masterpress S.A. w Białymstoku
 • FIBRAIN Sp. z o.o. w Zaczerniu
 • Spółdzielnia Inwalidów ELREMET w Białej Podlaskiej

Dziennikarz bez barier

 • Edyta Wołosik Polskie Radio Białystok

Wyróżnienie: Wojciech Wójcik Polskie Radio Rzeszów

Super Lodołamacz

 • Fundacja im. Brata Alberta

Lodołamacz specjalny

 • Agnieszka Zańko,

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nagrody dla „Lodołamaczy” rozdane. Było dużo gratulacji, podziękowań i wzruszeń [ZDJĘCIA, WIDEO] - Nowiny

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto