MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ile litrów paliw za średnią pensję kupi mieszkaniec Rzeszowa, Przemyśla, Tarnobrzega i Krosna. Są dokładne wyliczenia [RANKING]

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Eksperci porównywarki Rankomat wyliczyli, ile litrów benzyny, oleju napędowego i gazu LPG, za średnią pensję kupi mieszkaniec Rzeszowa, Przemyśla, Tarnobrzega i Krosna.
Eksperci porównywarki Rankomat wyliczyli, ile litrów benzyny, oleju napędowego i gazu LPG, za średnią pensję kupi mieszkaniec Rzeszowa, Przemyśla, Tarnobrzega i Krosna. Paweł Dubiel
Eksperci porównywarki Rankomat policzyli, ile litrów benzyny, oleju napędowego i gazu LPG kupią mieszkańcy polskich miast za średnią pensję. Rzeszów znalazł się na 14. miejscu wśród 66 przeanalizowanych ośrodków.

Eksperci porównywarki Rankomat policzyli, ile litrów benzyny, oleju napędowego i gazu LPG kupią mieszkańcy polskich miast za średnią pensję. Rzeszów znalazł się na 14. miejscu wśród 66 przeanalizowanych ośrodków.

Zestawienie powstało na podstawie średniej pensji w powiatach w 2021 roku i średnich cen paliw w województwach z 12 sierpnia br. Rankomat wykorzystał dane Głównego Urzędu Statystycznego i portalu autocentrum.pl.

- Średnie zarobki rzeszowian na poziomie 4469 złotych netto miesięcznie sprawiły, że ich miasto znalazło się na 14. miejscu zestawienia ex aequo ze Szczecinem - wyliczają eksperci Rankomatu.

Spośród ujętych w rankingu miast, największe średnie wynagrodzenie netto mieli mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju w województwie śląskim. Za 6456 złotych mogą kupić 961 litrów benzyny 95, 909 litrów oleju napędowego i 2050 litrów gazu LPG.

Porównane zostały również średnie stawki obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Są one różne w województwach, a wpływ na to ma m.in. szkodowość, czyli kwota wypłacanych odszkodowań. Na Podkarpaciu stawki roczne OC są najniższe w Polsce, wynoszą 433 złotych. Najwyższe w województwie pomorskim, gdzie średnio trzeba zapłacić aż 618 złotych.

Rzeszowianie płacą więcej za OC w porównaniu do mieszkańców Przemyśla czy Krosna. W pierwszym półroczu 2022 roku za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne w tym mieście kierowcy płacili 492 zł. W Tarnobrzegu natomiast średnia składka wynosiła o 58 zł mniej.

Sprawdź nasz ranking:

- Poziom zarobków w danym regionie nie wpływa na cenę polisy. Dlatego w Jastrzębiu-Zdrój pomimo najwyższej średniej pensji płaci się za OC wyjątkowo mało, bo 491 złotych. Wpływ na wycenę polisy mają dane kierowcy, takie jak wiek i jego historia szkód oraz wykroczeń, a także dane techniczne jego pojazdu. Statystyki wypadkowe z regionu, po którym będzie się poruszać auto, również są brane pod uwagę w analizie ryzyka wystąpienia szkody – komentuje Daniel Bartosiewicz, ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych rankomat.pl.

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ile litrów paliw za średnią pensję kupi mieszkaniec Rzeszowa, Przemyśla, Tarnobrzega i Krosna. Są dokładne wyliczenia [RANKING] - Nowiny

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto